Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Dvd Player Subtitels
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
electroneon
Цитат(eddie @ 29 Nov 2006, 09:50 PM)
Това е единственият HD плеър, който се продава в България.

Спецификацията според сайта на производителя.

Попрочети темите в тази секция на форума, преди да вземеш решение.

P.S. понеже отдавна не съм преглеждал темите, последната ми информация беше, че Кис-а трябва да излезе с обновена версия на Сигма процесора, който би трябвало да чете и X264, но не съм напълно сигурен дали това е станало. За това внимателно прочети темите във форума, даден по-горе.
*


Този няма ли да се справи? - http://www.electron.bg/product_info.php?pr...bc94c00f8f72719
Spark
И къде в тези плеъри видяхте подръжка на AVC?
-= F o z z y =-
Най-вероятно поддръжката на х264 в тези два плейъра е НЕОФИЦИАЛНА.
Демек, чрез third-party firmware-software. :3:

Но за тези пари, по-добре човек да си купи лаптоп или компютър... rolleyes.gif
LogicSoul
Препоръчвам ви - Panasonic SC-HT340...
Субтитрите са ужасни, но когато изгледаш няколко филма с тях стават перфектни... ( за пиратски дискове става на въпрос )
А пък при двд-та субтитрите са прекалено голями даже... ( оригинални* )
:59:
Незнам дали е само при мене така, но поне с телевизора ми, който е мизерен пасва идеално...
Явно има някакъв инсталиран софтуер, който пречи на показването им в нормален режим както при оригиналните двд-та...
Или да не би да оригалните двд-та да имат някакъв специален формат на субтитрите при, който само двд-то да разчита субтитрите нормално... Дефакто ако конвертна субтитрите в подобен формат би трябвало всичко да е перфектно... Предполагам ствава на дума за някакви си "vob.sub", дали обикновено .avi ще може да се подкара с такъв формат?
Fittipaldi
А за това какво ще кажете? :3:

Цитат
DVD±R/RW, VCD, SVCD, CD-R/RW, MP3, JPEG, DIVX DivX/XviD със субтитри на български Dolby Digital, DTS, HD(1080i/720p). Изходи: 1xHDMI, 1xComponent, 1xVGA, 1xOptical, 1xCoaxial Гаранция 24 Месеца
Цена: 175.00 лв. с ДДС


Лично на мен, нещо не ми се връзва hmm.gif
-= F o z z y =-
"Video upsampling, Video upscaling, Video upconverting"

Това са изразите, най-често срещани при споменаването на този плейър.
За съжаление, лично на мен, не ми стана ясно дали може да възпроизведе оригинален файл с такава резолюция.
По-склонен съм да смятам, че не може, но еднозначен отговор не мога да дам.
Трябва да се тества в реална обстановка.
eddie
Ако можеше, щях да клеча още в 6:30 сутринта пред Техномармаладите, чакайки да отворят за да си го купя... biggrin.gif

Тествано e. wink.gif
Fittipaldi
Тези тестове убиха всичко детско в мен! :crying:
Ще поизчакам за нещо по-човешко. :blinkk:
LogicSoul
Първо искам да ви попитам, за личното ви мнение относно няколко неща за двд-филми към домашна кино система...
1-во:
Супер новак съм от към двд-записване...
2-ро:
Nero 7 Ultra Edition - Software, който ползвам...
...
Така, първият ми въпрос е:
Какъв процес точно трябва да избера, когато записвам, за да го пусна на домашна кино система...
Смисъл има няколко опции:
Make Data DVD
Copy DVD - не ми се вярва, но все пак...
Recode DVD-Video - Направих няколко двд-та с тази опция...
Първото беше "Американски Пай 5: и всичко си беше наред...
Вторите 2 бяха Prison.Break.S02E05-08.HR.DVDR.NTSC.ReCoBa, Prison.Break.S02E09-12.HR.DVDR.NTSC.ReCoBa и http://www.sab.bz/details.php?id=23669... Както и да е смятам, че кои са няма конкретно значение...
Та проблемът е следния...
Като ги пусна на двд-то и ги чете някак си ултравиолетови, всичко си е ок от към цветове, обаче образът е някак си синкав или жълтеникав, но прекалено, бялото го изкарва лилаво направо...
Някак си нещо не е в ред, първоначално си мислех, че е само от PB, но и с WTC имам същия проблем...
А пък с AP5, няма проблеми никакви...
+ Това други двд-също са си ok...
Та идеята ми е, че да не би да се прави обик. дата диск?
dimi123
Цитат(LogicSoul @ 4 Dec 2006, 10:33 PM)
Като ги пусна на двд-то и ги чете някак си ултравиолетови, всичко си е ок от към цветове, обаче образът е някак си синкав или жълтеникав, но прекалено, бялото го изкарва лилаво направо...
Някак си нещо не е в ред, първоначално си мислех, че е само от PB, но и с WTC имам същия проблем...
А пък с AP5, няма проблеми никакви...
+ Това други двд-също са си ok...
Та идеята ми е, че да не би да се прави обик. дата диск?
*


Проблемът не е в това как си записал диска /въпреки, че не трябва да го записваш като дата диск/, а в това, че споменатите от теб дискове са в телевизионния формат NTSC. Цветовата гама при NTSC се различава от тази на PAL и ти трябват други настройки за colour, contrast и hue. Ако ползваш scart-кабел, погледни в менюто на DVD player-а дали video output-a ти е на RGB и, ако не е, го сложи да издава RGB. Тогава не би трябвало да имаш проблем с цветовете. Другия вариант е, ако имаш такава опция в менюто на DVD player-а, да го сложиш на PAL вместо на MULTISYSTEM.
LogicSoul
Цитат(dimi123 @ 5 Dec 2006, 05:43 AM)
Цитат(LogicSoul @ 4 Dec 2006, 10:33 PM)
Като ги пусна на двд-то и ги чете някак си ултравиолетови, всичко си е ок от към цветове, обаче образът е някак си синкав или жълтеникав, но прекалено, бялото го изкарва лилаво направо...
Някак си нещо не е в ред, първоначално си мислех, че е само от PB, но и с WTC имам същия проблем...
А пък с AP5, няма проблеми никакви...
+ Това други двд-също са си ok...
Та идеята ми е, че да не би да се прави обик. дата диск?
*


Проблемът не е в това как си записал диска /въпреки, че не трябва да го записваш като дата диск/, а в това, че споменатите от теб дискове са в телевизионния формат NTSC. Цветовата гама при NTSC се различава от тази на PAL и ти трябват други настройки за colour, contrast и hue. Ако ползваш scart-кабел, погледни в менюто на DVD player-а дали video output-a ти е на RGB и, ако не е, го сложи да издава RGB. Тогава не би трябвало да имаш проблем с цветовете. Другия вариант е, ако имаш такава опция в менюто на DVD player-а, да го сложиш на PAL вместо на MULTISYSTEM.
*


Хммм... Пробвах го и наистина ми беше само на видео сложено, но все пак като го сложих на RGB пак показва пиратските двд-та 50 на 100 ултравиолетови и тъмно жълти. sad.gif
А двд-то си е на пал... sad.gif Нищо 10х за помощта.
От PAL, сложих на NTSC и се оправи. smile.gif
Днес на рожденият ми ден, явно ми върви. smile.gif
Dash90
значи записах си едно филмче на CD-R и си го пуснах на ДВД-то обаче няма филма субтитри blink.gif аз съм ги записал субтитрите заедно с филма защо двд-то не ги чете hmm.gif Моля за Помощ sad.gif

П.П Нов съм в форума и ако съм объркал нещо се извинявам но моля ви помогнете ми :crybaby:
Dash90
Понякога когато запиша един филм ги чете субтитрите hmm.gif
leotrop
Може dvd-то ти да не чете XViD формат
creck
Цитат(Dash90 @ 8 Dec 2006, 11:15 PM)
значи записах си едно филмче на CD-R и си го пуснах на ДВД-то обаче няма филма субтитри  blink.gif  аз съм ги записал субтитрите заедно с филма защо двд-то не ги чете  hmm.gif  Моля за Помощ  sad.gif

П.П Нов съм в форума и ако съм объркал нещо се извинявам но моля ви помогнете ми  :crybaby:
*


Трябва името на субтитрите да е същото като на видео файла, както
и субтитрите да са в .sub формат. Поне при мен е така, не знам за новите плеъри дали имат екстри и разни там особености..
pelala
Виж в книжката на DVD-то какви видове субтитри чете и си ги записвай в този формат.Различните модели DVD-та четат различни видове субтитри - някои само *.smi други *.txt , а някои модели изобщо не четат титри sad.gif .
Cyb3rLarrY
здравейте всички,

току що се регистрирах вьв форума и искам да задам един вьпрос на по вещите от мен свьрзан с бг субтитри; изтеглих си ДВД но в него няма бг субтитри; има ли начин ж него да се вмькнат и ако те вече са там да се коригират ? hmm.gif

благодаря предварително за отговора ! rolleyes.gif
-= F o z z y =-
А има ли шанс първо да потърсиш преди да пускаш нови теми? :20:
nightmarez
Здравейте, на всички във форума !!!
Вчера си купих това плейърче - Sony DVP-NS36 smile.gif
Прочетох цялата тема :Kaffee_Zeitung:
И аз имам този толкова известен проблем с малките субтитри, но до колкото разбрах за Sony и Panasonic нямат firmware.
Та да ви питам дали вече не е излязло нещо или и аз ще трябва да сливам .avi и .sub, за да не гледам филмите с лупа rock.gif
Gemuse
Добър вечер на всички,

имам малък проблем.Изтеглих си едно ДВД,но субтитрите са жълти.
Със каква програма,евентуално,това може да се промени?Да са си белички?

Извинявам се,ако това не е правилният раздел за моят въпрос.


Благодаря предварително,весели празници!
dimi123
DVD SubEdit:
http://download.videohelp.com/DVDSubEdit/
gabys
Цитат(Gemuse @ 24 Dec 2006, 03:46 AM)
Добър вечер на всички,

имам малък проблем.Изтеглих си едно ДВД,но субтитрите са жълти.
Със каква програма,евентуално,това може да се промени?Да са си белички?

Извинявам се,ако това не е правилният раздел за моят въпрос.


Благодаря предварително,весели празници!
*


Със SupRemap или IfoEdit.
Yurie
Може и с IFOcolor.
mediasetbg
Здравейте,
Искам да попитам как се прави така, че когато се добавят БГ-субтитри към едно DVD филмче да се запази стуктурата на DVD-то. Имам предвид досегашното меню и други екстри които си има.

До сега аз го правех като изтривах всичкоосвен филма, но уви идеята не ми харесва вече.

Бих се радвал и да ми подадете и с какъв софтуер се прави и евентуално линк към страници на такива програми...

Благодаря.
koksan
Цитат(mediasetbg @ 27 Dec 2006, 05:57 AM)
Здравейте,
Искам да попитам как се прави така, че когато се добавят БГ-субтитри към едно DVD филмче да се запази стуктурата на DVD-то. Имам предвид досегашното меню и други екстри които си има.

До сега аз го правех като изтривах всичкоосвен филма, но уви идеята не ми харесва вече.

Бих се радвал и да ми подадете и с какъв софтуер се прави и евентуално линк към страници на такива програми...

Благодаря.
*

Здравей! smile.gif Ето отговора на твоя въпрос. Тук е написано на български всичко, как да добавиш букви и да подновиш структуратана ДВД-то:
http://www.digitalbg.info/pantockrator/news.php?item.46.4 Успех! cool.gif
nelina1971
Моля да ми препоръчате някоя програма за преубразуване и да ми обясните как става преобразуването.
Благодаря предварително!
kormorana
Ако успееш да го направиш по начина на cambiasso ми пиши нелинче!!той и камбаиясо и той не може сигурно по този начин но се прави на спец!!!
koksan
Цитат(kormorana @ 22 Jan 2007, 11:43 AM)
Ако успееш да го направиш по начина на cambiasso ми пиши нелинче!!той и камбаиясо и той не може сигурно по този начин но се прави на спец!!!
*

Младежо, момичето търси помощ. Това е наистина един от начините макар и труден. Важното е, че той е на лице. Човекът го е споменал, макар че има и по лесни. Ти до сега като следя коментарите ти по различните теми. Не си казал нещо стойностно, само критикуваш!!!! Край на off-a! offtopic.gif
kormorana
Ще и обесня.но не е малко инфото.Моля нелина да ми пише на лс,или даде емайл и ще и обесня подробно и точно,и най-вече лесно,понеже има и прикачени снимкови материали към обеснението!
pirinssTV
имам ДВД плеър който вади титрите жълти.Има ли някъква програма с който да им сложа бекграунд за да може да се четат нормално.Много ви моля хора спешно е.Ако има такава програма моля за подробно обяснение как се слага този бекграунд
Fastuka
С програма ...едва ли. Пробвай там с настройките на самия плейър.
gabys
Когато имате проблем, защо не го обясните подробно, та да не гадаем за какво става въпрос?
В случая какъв точно плеър (марка, модел) и кои субтитри са ти жълти?
Субтитри от ДВД или такива за дивекс?
pirinssTV
модела е ето този JVC XV-N 422 S жълтите титри са на DIVX на двд са си нормални айде дайте програма или начин за одебеляване по одебелено от BOLD
gabys
Преди всичко се убеди, че си проверил в настройките на плеъра.
Това, което ти трябва, ако не откриеш там, е Firmware за твоя модел (ако има такъв).
Потърси в сайта на JVC или по специализираните сайтове.
Ползвай само официални версии, за да нямаш после главоболия.
Инсталацията е елементарна. Ако не можеш да се оправиш сам, питай в специализиран сервиз на JVC.
bagwell
Здравейте, имам ДВД, което е на български без никакви субтитри. Имам смъкнати на текстов файл всички реплики, даже съм ги превел и на англииски.
Искам да вмъкна субтитри, както се досещате, нямам тайм код.

Затова ми трябва програма, която да ми показва видеото и аз ръчно да изградя тайм кода, да вкарам българксите субтитри първо и след това да направя отделен файл и да сложа и англииските.

Извадих видеото като MPG файл и потърсих за програми, които имат видео превю, но все попадам на такива, които отварят само АВИ файлове, тези които отварят МПГ ги плейват по безобразен начин (може и проблема да ми е в кодеците, какъв бихте препоръчали за безпроблемно плейване...а може и да не съм екстрактнал видеото правилно)

Доста въпроси нахвърлям, кажете ми на прав път ли съм? Споделете и дайте съвети.

Благодаря ви предварително.
Limp3r
Subtitle Workshop
http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Vi...-Workshop.shtml

Надявам се да ти свърши работа! А колкото до кодеците, можеш да си изтеглиш най-новият K-Lite Codec Pack примерно от www.kaldata.com
Дано да съм ти помогнал!

PS: А тука има много добър Manual за работа с Subtitle Workshop написан от didodido! Успех!
hag
Ей, не се научихте да търсите и четете преди да питате!
kormorana
Ето това е най-добрия начин според мене!!
Извинявай за забавянето!!
gojaa
Значи попадам на видео файл :
Format : Matroska
File size : 700 MiB
PlayTime : 2h 26mn
Bit rate : 669 Kbps
Encoded date : UTC 2006-12-31 04:18:20
Writing application : mkvmerge v1.7.0 ('What Do You Take Me For') built on Apr 28 2006 17:20:19
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.0

Video #0
Codec : MPEG-4 AVC
Codec/Info : MPEG4 ISO advanced profile
PlayTime : 2h 26mn
Width : 576 pixels
Height : 432 pixels
Aspect ratio : 4/3
Frame rate : 25.000 fps

Audio #0
Codec : AAC LC-SBR
Codec/Info : AAC Low Complexity with Spectral Band Replication
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48 KHz
Опитвам се да го подкарам на Ди Ви Ди - то не става - ОК . Конвертирам го в MPEG-4 XviD - ОК тръгна но има проблем звука се разминава с видеото и с напредването на времето се увеличава . Какво да правя моля помогнете с коя програма да пробвам и как да настроя данните за изходящия файл . Аз пробвах с Apex Video Converter Free , но явно не се получава или незнам как да я настроя . Благодаря предварително
naruto
Ами нормално двд-тата четат само ави при това енкодвани с XviD или DivX.
А за конверт mkv[x264] към avi[XviD] съм използвал няколко пъти WinAvi без никакви проблеми.
Настроики не съм правил оставих си оригиналната резолюция (беше стандартна)
и използвах вградения xvid а аудиото го направих mp3.
Избираш кое аудио и субтитри искаш и се вграждат.
Ако титрите не ги вижда може да се извадят с MKVExtract.
tsslavchev
Здравейте. Имам следния проблем. Намерих си един сравнително стар филм, който търся от години, в България той е качван на divX и на DVD, проблема е , че ДВД-тата никой не ги сийдва, а divX са на два диска, а аз си нямам понятие от тайминг въобще. Единствено успях да слея субтитрите в един файли това е. Моля ви някой да ми помогне. huh.gif
Филма е All Quiet on the western front по книгата на Ремарк.
Admin1
Ето,предполагам,че този урок ще ти помогне!Възможно най-удобния и ефективен начин да си свършиш работа! biggrin.gif biggrin.gif

Програмата Subtitle workshop я има в сайта! smile.gif
defence
Здравейте!
Имам един проблем. Предварително се извинявам ако има подобна тема, но в това море от информация ме заболя главата и нищо не можах да направя....Та проблемът ми е следния: Свалих си от мрежата едно DVD (Man On Fire). Като го гледам на монитора субтитрите горе долу се четат, но на телевизора вече стават нечетливо малки. И съответно въпроса ми е: има ли някакъв кратък и ефективен начин да увелича размера на вградените български субтитрите в DVD-то и какъв е той?
Предварително благодаря!
mrfeelgood
За съжаление няма начин да увеличиш или преместиш субтитрите нито на филм от DVD, нито от DivX. Това е програмирано в самия DVD player. Единствено последния модел на ELITE, има опцията да се променят вида, цвета, големината и местоположението на субтитрите. Това е когато плейва DivX. Не знам дали става с DVD. Има го в Метро за 71 лв. Това е от мен. cool.gif
Spark
Последния модел на Елите е добър, само дето менюто на български е еднакво с това на сръбски и ще трябва префлашване на фърмуера.
defence
Не, не, не.... да уточня: не използвам външен DVD player. На телевизора гледам през TV-outa на видеокартата. Затова въпроса ми е с какъв софтуеър да редактирам субтитрите в VOB-овете, така че да им увелича размера???
TZANKOSSS
Шрифта на буквите?
defence
Какво за шрифта? Той си е ок....размера обаче е прекалено малък.
TZANKOSSS
Размера на буквите? Искаш да са по-голям? Прибилизително колко е сега? Сравни го с някой в уърд и ни кажи. Става през самия плейър. Но ти след като казваш, че нямаш плейър отделен, ще се наложи да ги увеличиш през BS player, да ги качиш в диска и тогава да кажеш дали са добре.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.