Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Dvd Player Subtitels
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Frozenthrone
Цитат(relsa @ 8 Jun 2006, 02:20 PM)
Здравейте.Прочетох темата и мога да кажа,че има много полезно инфо.Интересува ме кой ДВД плеър е най-добрия във възпроизвеждане на XVID формати и съответно субс(размер и т.н),но и да е на прием лива цена .И ако съм разбрал Subtitle Workshop е програмата за корекции,т.е. с тази програм мога да променя размера на субтитрите за да се виждат с нормален размер на tv-to.10x предварително.И пак ще кажа това е една много полезна тема clapping.gif
*


Еми отиваш на място и гледаш на кое двд-то как са субтитрите wink.gif
Само ще ти кажа да не си взимаш LG, NEO, TOSHIBA ! Виж нещо SONY, PHILIPS или ELITE като по-евтино.
eddie
Цитат(Frozenthrone @ 8 Jun 2006, 04:00 PM)
Еми отиваш на място и гледаш на кое двд-то как са субтитрите  wink.gif
Само ще ти кажа да не си взимаш LG, NEO, TOSHIBA ! Виж нещо SONY, PHILIPS или ELITE като по-евтино.
*


За LG-то си в голяма грешка, хвърли един поглед тук (важната тема - "Всичко за Divx Players LG DVX-9900/DVX-9700), и после ще си говорим пак. wink.gif
Frozenthrone
Аз имах предвид миниатюрните субтитри на LG-то, не знам ъпдейти имат ли ама то не може да се гледа нормално...
eddie
Цитат(Frozenthrone @ 8 Jun 2006, 11:50 PM)
Аз имах предвид миниатюрните субтитри на LG-то, не знам ъпдейти имат ли ама то не може да се гледа нормално...
*


За това ти казах да прочетеш темата wink.gif

Иначе из Техномаркетите плеъра си стои още с най-първия фирмуер, при който субтитрите трябва да се четат с бинокъл - въпреки че проблема с размера им е оправен отпреди няколко месеца с последния официален ъпдейт от LG (иначе с неофициалния е оправен отпреди година още)
Някои от по-важните екстри са (част от тях са добавени с последния неофициален фирмуер):

+ 14 различни езика на менюто (вкл. и български):
+ Поддръжка на специални символи във имената на файловете и в ID3-таговете
+ Избор на големина на шрифта на субтитрите: малък, среден, голям
+ Избор на цвят на субтитрите: бял, жълт, сив
+ Избор на вертикална позиция на субтитрите: 0, +10, +20 ... +120
+ Избор на вертикално подравняване на субтитрите: отгоре, отдолу
+ Зареждане на субтитрите: By Name, All, By Name or All *)
* Името на субтитрите вече може да не съвпада с името на филма
+ Поддържа 4 реда субтитри
+ Дългите изречения се пренасят автоматично
+ Една и съща позиция на субтитрите в PAL and NTSC режим
+ Показва се времето, оставащо до края на филма.
+ Възпроизвежда без проблеми XViD с packet bitstream (при някои други плеъри се получава едно неприятно "хълцане" на филма)
relsa
10x за инфото.Имам само едно питане относно Subtitle workshop.Мога ли с тази програма да направа субтитрите по-големи,защото никаде в менюто на програмата не намерих такава опция.Пробвах също и с SUB2SSA,но нещо не не се отварят на PC-to променените(уголемени) субове което ме кара да мисля че и на dvd-то на приятелката няма да тръгнат.
Shimbadze
Не, не можеш.
Stepenwolf
аз съм със Samsung HT-TP12 и неможах да намеря по нов фирмуеър никъде, а той ми трябва за субтитрите(че се виждат малки и без никакъв фон). Ако може някой да помогне ще съм му много благодарен.
не ми се занимава с това xsub щото филмите попринцип си ги гледам на компа и искам да си ми вървят там нормално, а доколкото разбах ша трябва да ги гледам с плейъра на DivX.
bat_ranbo
знам, че това е форум за субтитри, но виждам че ги разбирате dvd плейърите като цяло.
та да си кажа и аз проблема - при някои филми се чува само музиката и звуците, но не и говора. сякаш се чува само единия канал. много неприятно. знаете ли от какво може да е ?
плейъра ми е NEO N50
Boygenius
От това, че хардуерните решения са по-бързи и по-евтини, обаче имат само ограничено поле на изява. Компютрите са обратно, трябват им повече ресурси, но пък са универсален уред.

В твоя случай, особено добре оптимизираният хардуерен ресурс (демек player-ът) е в състояние да пуска филми направени с определен алгоритъм и не може да се справи с друг(-ите) алгоритми. Решението е да бъде "научен" да го прави. Това с помощта на нисък програмен език. Има ентусиасти, които се опитват да го направят, понякога фирмата производител също се заема. Виж дали машината ти поддържа AC3 звук. Ако филмите, които имат проблеми са по 1400 MB, най-вероятно това е проблемът (това като облекчено упътване smile.gif )

Ако не, най-добре първо питай в сервиза им на гаранционната карта, после пробвай други варианти - те ще ти унищожат гаранцията.
Brujula Pantockrator
Цитат(bilqreto @ 8 Jun 2006, 10:27 AM)
Случаят е следният: записвам филми на гаджето на DVD-та и CD-та и слагам и субтитри. Проблемът обаче е, че на някои филми тези субтитри въобще не се виждат (при условие, че и аз съм гледал същия филм със същите субтитри), на други пък ту спират, ту се появяват. Момичето се дразни и аз се дразня, че не мога да помогна.
DVD-то е марково, LG май,  но чете DivX-и, проверено. Ако някой е имал същия проблем или има идея, ще приветствам помощта му.
Пробвах да ги прикрепя към филма по този начин, но сега се виждад по някакъв страннен начин. Ту по-долу от колкото трябва, ту нормално, ту въобще не се виждат... Не се сещам още какво да пробвам.
*




Ами от това което описваш оставам с впечатление, че проблема е в самите субтитри blink.gif
vewass
Значи купил сам си DVD ELITE PV-390X от билла си го купих много е готино и ми върши идеална работа само има един малакккк проблем smile.gif или незнание по точно smile.gif питах много хора защо субтитрите на филмите които копирам излизат малки наистина са малки на половината на тези субтитри които са на оригиналните DVD-та smile.gif аз копирам XviD филми и субтитрите са манички sad.gif каквито и такива филми да копирам се са манички а DVD-то ниама опция която да променя големината на субтитрите аз нз не разбирам затова питам някои ми казаха че ниама DVD което да променя големината и сички такива филми излизали така нз може и да е така но се пак ако не е така някои да ми каже как да си правя филмите smile.gif копирам ги с NERO smile.gif и затова ви моля някои ако знае нещо по тоя въпрос и да ми каже как да ги направя по големи субтитрите ще сам му мноогооо благодарен smile.gif аа и да знаете пробвал сам да ги уголемявам с няколко програми като VOB SUB i nqkakvi na DIVX и още някоя пробвах и пак нищо нестава smile.gif :evil2: :evil2: :evil2:
Insaneboy
ами не са те излъгали, не можеш да ги уголемиш
доколкото знам единственото решение е да вградиш субтитрите във филма с вече големина по твой избор, разтърси се из този форум има теми как става тази работа
Frozenthrone
http://elite.bg/Update/PV_390X_update.htm

22 или 24 трябва да е шрифта, което си е перфектно wink.gif
vewass
No video stream in input avi това е грешката която ми показва когато тръгна да вграждам суб. с програмата AVISubtitler показва ми я когато SAVE-на фаила : )

а за UPDATE на DVD то четох ама немога да провера с какав процесор е пробрах квото пишеше там ама нищо не излиза и нз кое да запиша sad.gif
JohnyB
Ами най-добре се откажи. smile.gif Аз имах голям късмет с 1 LG.На 1 познат му записвах за DVD-то филми,и бяха с малки субтитри,и не винаги се разчитаха и трябваше да пробвам диск по диск дали ще разчете.Хаха,уж същото си купих,а е с по-големи субтитри,и досега не е направило проблем със еднакви имена на филм и субс.Късметлията,а smile.gif
salsadoctor
Цитат(Frozenthrone @ 20 Jun 2006, 10:58 PM)
http://elite.bg/Update/PV_390X_update.htm

22 или 24 трябва да е шрифта, което си е перфектно wink.gif
*


Здрасти, и аз имам същия проблем.
Абе то ъпдейта си е там ама те са два, за различните процесори. Уж дават стъпки как да провериш кои процесор имаш, ама нищо не става, и не знам кой от двата упдейта да инсталирам. sad.gif
Frozenthrone
Ами нз не съм с такова двд, но ако не разбереш с кой процесор си пробвай единия ъпдейт (ако ти е ново двд-то предполагам ще е PV-390X_966.nrg). Ако не ти е това не би трябвало да станат субтитрите и ще сложиш другия ъпдейт wink.gif
vewass
Цитат(salsadoctor @ 21 Jun 2006, 12:30 AM)
Цитат(Frozenthrone @ 20 Jun 2006, 10:58 PM)
http://elite.bg/Update/PV_390X_update.htm

22 или 24 трябва да е шрифта, което си е перфектно wink.gif
*


Здрасти, и аз имам същия проблем.
Абе то ъпдейта си е там ама те са два, за различните процесори. Уж дават стъпки как да провериш кои процесор имаш, ама нищо не става, и не знам кой от двата упдейта да инсталирам. sad.gif
*







Zdr az imam sashtoto DVD smile.gif i samo da te pitam subtitrite malki li sa ti na XviD filmite sad.gif(( shtot na mene sa mi manichki s FON sad.gif( a do kolkoto update nedei da pravish nishto zashtoto vchera go napravih i mi UBI DVD-to sega shte hodq da mi go opravqt do dianabad sad.gif takache nedei da se nabutvash ako razbera kak stava update shte ti kaja dnes shte gi pitam horata kak stava smile.gif smile.gif) smile.gif)

Опа извинявам се за по горниа си коментар триабваше да е на лично до момчето но обърках : )
Frozenthrone
Еми то ясно си пише кво се прави, кво си объркал не знам. Аз съм си ъпдейтвал моето двд без проблем cool.gif
maniac
Здравейте,
Забелязал съм, че когато запиша филм (DivX/Xvid) + субтитрите му на CD/DVD, и го пусна на нормален DVD player (домашно кино). Субтитрите излизат много дребни, разтеглени и тънки. Някой решил ли е този проблем, т.е успял ли е примерно с някакви вградени кодове да ги уголеми, удължи и т.н ???

Благодаря предварително.
RAFA
абе от пс-то си е най добре .. smile.gif аз така съм решл проблема пс-то към тв-то и тва е .. с двд плеърите винаги ще имате грижи ..
Shimbadze
Aз пък нямам грижи! :4:
Frozenthrone
Я на който му вървят филми с голяма рез. като waf примерно да каже с кво двд е wink.gif
eddie
Цитат(Frozenthrone @ 4 Jul 2006, 07:25 PM)
Я на който му вървят филми с голяма рез. като waf примерно да каже с кво двд е wink.gif
*


Току-виж някой изскочил с това. wink.gif
Shimbadze
Как ли пък не! :14:
hektorr
kak da se korigira problema s nqkoi subtitri koito ne tr1gvat na DVD -tata
donnik
ами много просто.Слагаш си програмата Subtitle Workshop,вкарваш субтитрите там,и ги записваш в subrip формат.И няма как да не тръгнат,Аз лично съм направил над 100 филма с субтитри така!
kid
Здравейте, от скоро съм притежател на Елит pv-399x и единственното което ме дразни е аутлайна(черният кант) на субтитрите (ако изобщо го има)smile.gif. Има ли черничко под субтитрите добре, ама нема ли... не се виждат изобщо. Реших да пробвам с този упдейт (черен кант на субтитрите и големина на шрифта 22), но DVD-то все не разпознава формата и съответно нема упдейт. Някой ползвал ли е този ъпдейт, че като го гледам е доста старичък " 11 декември 2004 " и дали има друг начин да се увеличи атлайна(черният кант).

П.П.
Големината на субтитрите на 21 инчов телевизор е добра (на 29 инчов е направо разкош)smile.gif
fai_rodis
http://www.elite.bg/Update/PV_399X_update.htm

Но не очаквай чудеса smile.gif
Anubis
Имали такъв firmware за оголемяване на субовете за LG DF 9900.
johnnn
значи проблема ми е следния:като запиша някакъв филм на СД и го пусна на системата ми за дом. кино не му се пускат субтитрите.Като пусна филм който съм го записвал преди няколко месеца - субтитрите са идеални.Що става така и как мога да си оправя субтитрите да ми се пускат на всеки филм.Мерси много на тези , които ще отговорят.
yonkaval
Здравей,
Проблемът може да е следният:
1. Името на филма и името на файла за субтитрите трябва да са абсолютно еднакви, до точици, тиренца и т.н. Не трябва да има никакво разминаване. Ако след изтеглянето ти се разминават в записващата програма ги преименувай.
2. Някои ДВД-та имат ограничения в броя символи, с които е записан един файл. От тук също може да произлезат грешки в разпознаването. Отново преименувай файловете с малък брой символи.
Поздрави biggrin.gif
johnnn
дам.това съм го правил,но не помага.мерси все пак , че отговори.
eddie
Цитат(Anubis @ 9 Jul 2006, 06:46 PM)
Имали такъв firmware за оголемяване на субовете за LG DF 9900.
*


За съжаление за DF модела още няма, току-що погледнах полската страница на LG (от там взимат официалните фирмуери, които в последствие се преправят и им се добавят разни допълнителни екстри като вертикалното местене на субтитрите по екрана, цвят, вертикално подравняване, оставащо време до края на филма и т.н.т.)

Повече инфо
Babilon
Не всички DVD системи поддържат ".sub" и ".str" разширения. Виж тези субтитри, които ти излизат в какво разширение са и записвай субтитрите в същото. Мисля, че проблемът ти идва оттам.
Успех wink.gif
johnnn
значи направих го.DVDто поддържа *sub *srt .поне тези субтитри ми излизат.но сега като запиша филм с някой от тези видове субтитри не излизат.
Anubis
Цитат(eddie @ 10 Jul 2006, 12:18 PM)
За съжаление за DF модела още няма, току-що погледнах полската страница на LG (от там взимат официалните фирмуери, които в последствие се преправят и им се добавят разни допълнителни екстри като вертикалното местене на субтитрите по екрана, цвят, вертикално подравняване, оставащо време до края на филма и т.н.т.)

Повече инфо
*

10x
Това двд май не потдържа 5.1 съраунд.Имам такова озвучение обаче ми дават 6 кабела към двд-то а то има 2 изхода.
eddie
Цитат(Anubis @ 10 Jul 2006, 03:32 PM)
Това двд май не потдържа 5.1 съраунд.Имам такова озвучение обаче ми дават 6 кабела към двд-то а то има 2 изхода.


Не декодира, т.е. за DD 5.1 и DTS ти трябва външен декодер. Това е може би най-големия недостатък.
kid
Цитат(Anubis @ 9 Jul 2006, 05:46 PM)
Имали такъв firmware за оголемяване на субовете за LG DF 9900.
*


Не ти требе, поне аз сигнах до този извод. Конвертирай ги с това в графични (idx, sub) и си готов. големина, цвят, позиция... Както ти харесва.
tomato
Здравейте вчера си ъпгрейдвах двд-то LG8700H и всичко стана чудесно но пречетох някъде в този форум че имало и опция да показва времето което остава до края на филма ще ми кажете ли точно къде е тя в менюто за да я потърся?
Shimbadze
A защо не потърсиш първо в упътването на плейъра си?
OSD някаква функция трябва да е, разгледай и експериментирай с дистанционното. :3:
tomato
Аз менюто вече почти наизуст го знам но си прав ще погледна книжката може нещо да изпускам.

За съжаление нищо не намерих който може да помага.
eddie
Цитат(Shimbadze @ 14 Jul 2006, 02:04 PM)
A защо не потърсиш първо в упътването на плейъра си?
OSD някаква функция трябва да е, разгледай и експериментирай с дистанционното. :3:
*


Тази опция е добавена с последният неофициален фирмуер, така че я няма в упътването wink.gif

tomato, при моделите, съвместими с 9700/9900 оставащото време излиза като натиснеш бутона DISPLAY на дистанционното и дадеш стрелка надолу. Би трябвало и при теб да е така.



Вляво е оставащото време до края на филма, вдясно е продължителността на филма. Изминалото време се изписва на дисплея на самият плеър.
tomato
Не при мен полето е празно явно че тази опция я нямам но нищо и без нея ще мина.Все пак поне оправих големината на шрифта че иначе хич не биваше.
nvladev
ако ги направиш srt. формат и абсолютно същия текст като на avi. файла нетрябва да нестава.
dijon
http://www.electron.bg/product_info.php?cP...roducts_id=1059

Това чудо дали ще чете БГ суб?
Shimbadze
Жестоко се съмнявам... :49:
viper68200
Може ли на DVD-DivX без BG DivX Subtitles да му се прибавят по някакъв начин??? Отговорете ми бързо.......Моля ви!!! Благодаря предваретелно!!!
eddie
dijon, Panasonic и Sony използват собствени чипове за DivX плеърите им, така че единствените ъпдейти в последствие могат да се очакват само и единствено ако техните съпорти благоволят да напишат такива.

viper68200, зависи от много фактори, но вероятността е малка, така че не е за предпочитане да се рискува.
Mop3rs
http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09017301

Дали ще усетя обстановка като в кино с тази система? biggrin.gif Ще имам ли проблеми с гледането на DivX филми и с българските субтитри?

Благодаря предварително за отговора!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.