Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Dvd Player Subtitels
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
yavorb
Цитат(eddie @ 21 Dec 2005, 09:19 PM)
Иначе тоя Самсунг 355 не е лош за парите си, но има един съществен недостатък - шрифта на DivX субтитрите е като рисуван в клуб "ръцете ми пречат", освен това няма така важния поне за мен автоматичен пренос на дългите редове. wink.gif
*


Еди, поуспокои ме малко! И аз съм с такова Самсунче. За шрифта както и да е, имаше и доста по лоши варианти в Технополиса, обаче не знам защо не мога да сменям пропорцията на фрейма? Широкоекранните ги разтяга до 4:3 и хората излизат като Coneheads? Мисля,че действам така, както пише в упътването.
И изобщо, намира ли се софтуер за това животно? На сайта на Самсунг не открих.
breaker4eto
Единствения начин е да вградиш титрите във филма. Обикновено големината се задава от производителя на двд-то т.е. софтуета който му е сложен.
deank
Цитат(breaker4eto @ 7 Jan 2006, 01:23 PM)
Обикновено големината се задава от производителя на двд-то т.е. софтуета който му е сложен.


Имам усещането, че за 2 дни искаш да се включиш по всички възможни теми, включително и в такива като тази, по които нямаш познания (или имаш грешна информация).

1-во: Разграничавай: DVD диск (DVD-Video), DVD плейър (самото устройство) и не на последно място DVD/DivX плейър (пак устройство).

2-ро: Субтитрите за DVD-Video дисковете се намират на самия диск и не зависят от DVD плейъра.

3-то: Субтитрите за DVD/DivX плейърите, когато плейват DivX филми, са тези записани е EEPROM/NVRAM на плейъра, но когато се пуска DVD-Video диск се ползват тези, записани на диска (т.е. във .VOB файла).

Има програми (както Spark е споменал), които позволяват промяната на субтитрите на DVD-Video дискове, но е пипкава работа.

Деян
blink.gif
heartbreaker
Благодаря много на всички ви, но се оправих. Верно си е пипкава работа ама успях да го оправя.
krastio999

Digital Home Cinema System DCS-240
help subtitle mnogo sa malki sub niakoi shte mi kaje li kak da vi yveli4a PLS

http://mtz.softpedia.com/index.php?option=...tid=72&Itemid=4 proveri za firmware tuk no pro4eti vnimatelno instrukciite predi da go slojesh

KAK DA UVELI4A subtitrite na divx pls niakoi moje li da mi kaje programs ili firmware imi neshto kokvoto ida e PLS

Digital Home Cinema System PIONEER DCS-240
professional
Значи хора взех си dvd със функция Divx т.е да се пускат всякви дискове и като си запиша некой филм от компа и или ми отваря само субтитри или само картона.Има и филми които тръгват.От какво може да е тва .? biggrin.gif
tahi
За целта първо си вземаш DVD-RW-диск и целта ти е да разбереш точно какви видове суб чете DVD-то обикновено са sub i srt.После направи филма и суб със едно и също име и смятам всичко ще е ок.
Пробвай и се обади !
thedude69
Аз тези проблеми ги оправих,но винаги субтитрите ми излизат на dvd-то много малки. Някой знае ли нещо по въпроса?
shado
Prosto priqtel imeto na filma i na subtitrite trqbva da edno i sa6to. I az taka teglq film posle teglq i subtitri i kato pusna filma sub ne varvqt. Ta renamnah gi i vsi4ko se opravi. Ospeh
murder
Цитат(krastio999 @ 10 Jan 2006, 10:08 AM)

Digital Home Cinema System DCS-240
help subtitle mnogo sa malki sub niakoi shte mi kaje li kak da vi yveli4a PLS

http://mtz.softpedia.com/index.php?option=...tid=72&Itemid=4 proveri za firmware tuk no pro4eti vnimatelno instrukciite predi da go slojesh

KAK DA UVELI4A subtitrite na divx pls niakoi moje li da mi kaje programs ili firmware imi neshto kokvoto ida e PLS

Digital Home Cinema System PIONEER DCS-240

*

Ще ползваш Virtual Dub, полезна програмка.Ще си вградиш субтитрите във филма и ще си ги направиш колкото големи искаш. И няма да се дразниш че буквите са много малки.
Wabbit
Цитат
Еди, поуспокои ме малко! И аз съм с такова Самсунче. За шрифта както и да е, имаше и доста по лоши варианти в Технополиса, обаче не знам защо не мога да сменям пропорцията на фрейма? Широкоекранните ги разтяга до 4:3 и хората излизат като Coneheads? Мисля,че действам така, както пише в упътването.
И изобщо, намира ли се софтуер за това животно? На сайта на Самсунг не открих.


Това се оправя от настройките на дисплея. Влизаш в менюто, после в настройките на Дисплея, от там избираш май беше първия ред (обяснявам така, защото не знам точно какво пише и сега не мога да проверя). От там можеш да избираш олигиналния размер на файла, пан-скан (тоест разтяга ти го до 4:3, но не сплесква главите, а изрязва крайщата, и последното е това, където ти се оплакваш, просто разширява екрана до 4:3.
stoyanovs
Смъкнах си от интернет avi филм и го записах на дискм,с надеждата да го гледам на dvd плеъра си(както се казва,домашната видео система).Но си останах с надеждата,защото неми разпознава субтитрите.Немисля,че проблема
не е от dvd-to.Може ли някой да ми каже какво да правя.Благодаря предварително.
bez
Здравейте,
Вчера се взех ДВД система NЕО HT-602QQ. Филмите ги гледам 90% на компютъра, но просто понякога сме повече хора и с ДВД плейъра е по-удобно. Предвид цената и не съм очаквал, но въпреки това изникват някои дразнещи особености. Значи първо – дребните субтитри. Изчетох тази тема и ще пробвам някои методи (тук благодаря на eddie). Изпробвах различни ДВД и ДивХ, и не мога да се оплача, всичко се възпроизвежда без видими проблеми. Според спецификацията разпознава .sub и .srt. Изпробвах едно avi със srt и забелязах нещо доста неприятно – продължителността на извеждане на репликите е по-кратка отколко при гледане на компютъра... Доста странно. Видях, че повечето от вас препоръчват Subtitle Workshop за обработка. Интересува ме дали тази програма може да преобразува srt в sub и обратно, защото искам въпросния филм да го пробвам със същите субтитри, но в другия формат, за да видя дали ще има промяна? Иначе трябва да увелича продължителността на всяка реплика примерно с 50% за да стане както е при възпроизвеждане на компютъра.
Stabil0
Subtitle workshop има тази функция. За целта load-ваш .srt субтитрите и ги сейфаш(save as..). За да излязат във формат .sub трябва да ги сейфаш, като Sub Sonic(мисля, че така беше формата).
bez
Програмата наистина е доста добра. Но пък нещо не мога да се справя със SRTtoBMP. Какви ли не комбинации опитвах и не става и не става. Успешно създавам БМП файловете, но когато дойде момента да се създаде .хсуб не се получава, просто файла го няма в посочената от мен за създаването му директория. При това не се извеждат никакви съобщения за грешка. Явно нещо не правя както трябва...
sribarov
Цитат(gorosoft @ 8 Apr 2005, 12:51 PM)
Необходимо е да се снабдите с ТРЕГЕ филтър с честотен диапазон 100-890МHz. Напоследък се намира все по-лесно и е лесен за монтаж.
*


Простете за невежеството, но къде все пак мога да намеря подобен филтър? Защото попитах на няколко места и ме гледат особено.
sphinx
Здравейте!
Не виждам друг подходящ раздел, в който мога да поставя въпроса си и реших, че тук може би е най-удачно. Дано не изтриете въпроса ми, защото разчитам на съветите ви и уважавам мнението ви. clapping.gif
От скоро имам домашно кино, модел: NEO DVD-HT602QQ DIVX. :clap:
Не мога да се справя обаче със следния проблем: когато на едно DVD са записани няколко DivX-филма (заглавията на филма и на субтитрите са еднакви), излиза само картина и звук, но без субтитри. Независимо дали всеки филм е в отделна папка или са в насипно състояние. Ако на обикновено CD е записан само един филм + субтитри, всичко върви нормално.
Ако знаете какво трябва да направя, за да излеза благополучно от тази ситуация, моля помогнете ми.
Благодаря предварително! clapping.gif
evgar
Кат луд си бъхтя главата отзавна, та имам въпрос към по-печените. Правя запис на CD на филм със субтитри, но когато го пусна на някой ДВД плейър като Нео например, който е с DivX, субтитрите изобщо не излизат. Пояснявам, че и на дргу ДВД плейъри се получава същото - например записах на мой приятел "Последното танго в Париж", който по принцип е без субтитри, намерих ги, добавих ги при записа, ама Йок, не излизат. Моля бихте ли просветили един невежа какво бъркам? Благодаря предварително.
Spark
От субтитри до субтитри нали знаеш, че има разлика. Виж какви формати субтитри подържа плеъра. Отвори субтитрите със Subtitle Workshop, провери ги за грешки и ги запиши като SUB (MicroDVD) или SRT (SubRip) формат.
ssandino
Файла със субтитрите трябва да е с абсолютното също име като файла с филма.
eddie
Цитат(sphinx @ 3 Apr 2006, 06:12 PM)
От скоро имам домашно кино, модел: NEO DVD-HT602QQ DIVX.  :clap: 
Не мога да се справя обаче със следния проблем: когато на едно DVD са записани няколко DivX-филма (заглавията на филма и на субтитрите са еднакви), излиза само картина и звук, но без субтитри. Независимо дали всеки филм е в отделна папка или са в насипно състояние. Ако на обикновено CD е записан само един филм + субтитри, всичко върви нормално.


Пробвай да запишеш филмите на DVD по следния начин - вместо като DVD-ROM(ISO) ги запиши като DVD-ROM(UDF/ISO), а в подменюто UDF чекни отметката на Force DVD-Video compatibility mode.... Сложи всеки филм със субтитрите в отделна папка, като името на съответния филм, субтитрите за него и папката, където са сложени, трябва да бъдат еднакви.
onk
Цитат(bez @ 23 Feb 2006, 08:20 PM)
Програмата наистина е доста добра. Но пък нещо не мога да се справя със SRTtoBMP. Какви ли не комбинации опитвах и не става и не става. Успешно създавам БМП файловете, но когато дойде момента да се създаде .хсуб не се получава, просто файла го няма в посочената от мен за създаването му директория. При това не се извеждат никакви съобщения за грешка. Явно нещо не правя както трябва...
*

Аз преименувах субтитрите без да има интервали и точки и взе, че се получи! wink.gif
xxx1234
значи имам некво ДВД НЕО кажете как да правя ДВД дискове за да има субс после на ДВД-то пробвах секи филм в папка като папката avi. и srt. са с едно име нестава как да го измъдра!!
Doink
Може ли някои да каже с каква програма или с каква до направя , за да мога да вмъкна субтитрите в ДВД-то ??

Благодаря Предварително
ogiyogi
Здравейте, искам да попитам има ли някъкъв начин да се уголемят дадени субтитри, запишат на диск и да излезнат на DivX плеър.Благодаря предварително! rock.gif
ivanovbg
Цитат(ogiyogi @ 7 May 2006, 08:45 AM)
Здравейте, искам да попитам има ли някъкъв начин да се уголемят дадени субтитри, запишат на диск и да излезнат на DivX плеър.Благодаря предварително! rock.gif
*

аз съм с двд елит и имах същия проблем.От саита им си изтеглих ъпдеит и всичко е както трябва.Иначе опитай с големи букви
David Boreanaz
Po dobre izpolzvai Crystal Player!
po ka4estven e! rock.gif

:59: w00t.gif [COLOR=red][COLOR=red]
neposlushko
imam niakoi filmi koito trygvat sus sub no ima na niakoi ne mi trugvat syboete. Promenih gi ot .ssa na .srt i pak ne trygvat. stawa vypros za stacionaren dvd player. niakoi da dade ideja
ogiyogi
Цитат(David Boreanaz @ 7 May 2006, 10:31 AM)
Po dobre izpolzvai Crystal  Player!
po ka4estven e! rock.gif
                 
              :59:  w00t.gif [COLOR=red][COLOR=red]
*
ако пиеш ракия може да пийнем някога.
Как да използвам друг плеър като съм си купил Toshiba? rock.gif
Daemon
Някой може ли да ми каже как да сменя субтитрите вградени в едно DVD с такива на български?
П.С. Търсих с търсачката на форума, но след изчитане на безбройните резултати, не намерих отговор на този въпрос.
Spark
http://forum.doom9.org/showthread.php?t=80109
borossnexus
Ами хора системата ми за кино ги чете малки субтитрите и искам да попитам как примерно да направя всички букви главни???Да се виждат по големки поне.Например като почва филма и заглавието е само от главни букви и искам всички да ги направя така.Аре моля давайте предложения!
eddie
Цитат(borossnexus @ 21 May 2006, 07:36 PM)
Ами хора системата ми за кино ги чете малки субтитрите и искам да попитам как примерно да направя всички букви главни???Да се виждат по големки поне.Например като почва филма и заглавието е само от главни букви и искам всички да ги направя така.Аре моля  давайте предложения!
*



Отваряш субтитрите със Subtitle Workshop, след това натискаш Shift-Ctrl-C и избираш втората опция - В ГОРЕН РЕГИСТЪР.
nvladev
някой ще каже ли за субовете за DVD Player с DivX как да разбера дали излизат
vesvsv
Сваляш си Subtitle Workshop и ги правиш с едно и също име като филма например:
lost.223.224.hdtv-lol.avi
lost.223.224.hdtv-lol.srt

после ги слагаш с програмана да са по кадри. Отиваш на запиши субтитрите като mikro dvd. Така излизат винаги.
А и се извинявам за 1 потребители са Ви отговорили с 'Благодаря'!
vesvsv без да искам го натиснах.
nvladev
извинявай ама може ли по- просто че не разбирам много
vesvsv
След 20 мин. ще ти го напиша подробно че имам малко работа.
nvladev
мерси!!!!
vesvsv
Значи повечето двдта отварят субтитри, които са по кадри тоест на края пише(.sub).Когато разширението е (.srt) субтитрите са по време и двдто рядко ги отваря.
1-ако случаино субтитрите не са с еднакжо име с филма ги правиш с еднакво lost.223.224.hdtv-lol.avi
lost.223.224.hdtv-lol.sub

С програмата Subtitle Workshop която може да свалиш от тук http://subsunacs.net/soft.php можеш да обръщаш субтитрите така, че винаги да ти ги отваря това става по следния начин:
1- правиш филма и субтитрите например така ако са с различни имена
lost.223.224.hdtv-lol.avi
lost.223.224.hdtv-lol.sub

2- отваряш програмата (има и БГ език)

3- отиваш на фаил после на зареди субтитри (субтитрите и филма трябва да са в една и съща папка) намираш субтитрите и ги отваряш

4- от ляво има плъзгач които ти показвасубтитрите дали са по време или кадри слагаш ги по кадри.

5-след това отиваш на файл и кликаш на (записи като) отваря ти се малък прозорец намираш MICRO DVD кликаш 2- пъти вирху него и после на запиши.

6- триеш сратите субтитри и записваш.

УСПЕХ
nvladev
Първо да ти благодаря, но искам да те питам защо като отворя програмката субовете ми са с ероглифи а е на бг. а когато пак дам език бг. на български са само в полето за корекция
vesvsv
От ляво има 3 плъзгача на първия слагаш да пише- curillic на втория да пише ANSI и на третия defaut ако си направил всичко както трябва филма ти се зарежда автоматично.

ПИШИ ДАЛИ СТАВА :clap:
nvladev
Още един път благодаря сега ще пробвам с някой филм и ако има нещо пак ще питам. Мерси и чао cool.gif cool.gif cool.gif cool.gif :clap:

ще ти пиша дали е станало О.К. !!!!!!!!!!!!!

между другото случвало се е повече пъти да чете srt. file- ве отколкото sub.
vesvsv
Еми може, но като ги мине6 с програмата ще ти ги чете 100 % особенно ако двдто е NEO
nvladev
Panasonic но сега ще разбера
naruto
Как мога да ги извадя във вид на sub(тия големите фаилове)
не искам да ги рипвам със SubRip а просто да ги извадя hmm.gif
apg
VobEdit
naruto
Мерси
bilqreto
Случаят е следният: записвам филми на гаджето на DVD-та и CD-та и слагам и субтитри. Проблемът обаче е, че на някои филми тези субтитри въобще не се виждат (при условие, че и аз съм гледал същия филм със същите субтитри), на други пък ту спират, ту се появяват. Момичето се дразни и аз се дразня, че не мога да помогна.
DVD-то е марково, LG май, но чете DivX-и, проверено. Ако някой е имал същия проблем или има идея, ще приветствам помощта му.
Пробвах да ги прикрепя към филма по този начин, но сега се виждад по някакъв страннен начин. Ту по-долу от колкото трябва, ту нормално, ту въобще не се виждат... Не се сещам още какво да пробвам.
relsa
Здравейте.Прочетох темата и мога да кажа,че има много полезно инфо.Интересува ме кой ДВД плеър е най-добрия във възпроизвеждане на XVID формати и съответно субс(размер и т.н),но и да е на прием лива цена .И ако съм разбрал Subtitle Workshop е програмата за корекции,т.е. с тази програм мога да променя размера на субтитрите за да се виждат с нормален размер на tv-to.10x предварително.И пак ще кажа това е една много полезна тема clapping.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.