Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Dvd Player Subtitels
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
sever
Моделът е PDX77 и по софтуерен път няма начин, както прочетох по-горе единственият начин е да се инсталира софт на него допълнителен......
BACKO
Винаги когато изтегля субтитри от subs.unacs никога не ми ги чете ДВД-то защо така ?! От всяко друго место става но само от тука не става.Да не би да има нещо което им правите smile.gif нещо може ли да помогнетеsmile.gif
eddie
Цитат(BACKO @ 5 Nov 2005, 10:59 AM)
Винаги когато изтегля субтитри от subs.unacs никога не ми ги чете ДВД-то защо така ?! От всяко друго место става но само от тука не става.Да не би да има нещо което им правите smile.gif нещо може ли да помогнетеsmile.gif
*



Ами сигурно е от сайта. Аз викам да го закрием!


P.S. случайно да си забелязал че субтитрите тук са компресирани? Т.е. в RAR или ZIP формат, което означава че трябва да се разкомпресират с WinRAR, за да се "появят" във форматите, които могат да се четат от софтуерните и домашните DVD/DivX плеъри - т.е. .srt и .sub формата.
Spark
:doh:
BACKO
Е вие ме сметнахте за яко тъп ... естествено че съм го направил това... mad.gif
orbitalen
Цитат(BACKO @ 5 Nov 2005, 01:33 PM)
Е вие ме сметнахте за яко тъп ... естествено че съм го направил това... mad.gif
*

А имената на файловете провери ли дали са идентични?
anaeli
Незнам какво ти е DVD-то, но аз си оправих този проблем с четенето на субтитрите на DVD-SANG.
С програмката Subtitle Workshop си обръщам субтитрите в този формат - MicroDVD и DVD до сега не е отказало да ми прочете нито един филм.
Опитай може и при теб да се оправи този проблема.
Успех.
vesvsv
проблема идва от това че dvd-to винаги прочита субтитри които са с разширение SUB ТОЕСТ ТЕ СА ПО КАДРИ а когато са SRT- ПО ВРЕМЕ МНОГО РЯДКО ГИ ОТВАРЯ има една програма която ги прави на sub eto ti q Subtitle Workshop като заредиш субтитрите ги правиш на микро dvd и да са по кадри немя начин да не ти ги отвори ако имаш затруднения пиши
lennito
Най-напред трябва д а провериш в упътването плейърът ти какви точно формати поддържа.

Ако срещнеш файл с различен формат, достатъчно е да го преобърнеш във формата, който ти е нужен посредством някоя лека програмка за конвертране.

Но ти нещо спомена, че ПОНЯКОГА не иска да отваря файл с разширение *.srt Ако е така, нямам представа какъв е проблемът.

Някъде бях мернала из форума хора, притежаващи ДВД марка SAMSUNG, да се оплакват от подобни проблеми. Лично аз нямам такъв опит.

Ако не успееш да разрешиш проблема, бих ти препоръчала да си вграждаш субтитрите в самата картина. Нашето ДВД разпознава файлове *.srt, *sub и *.ssa, но аз напоследък предпочитам да ги вграждам, защото оригиналният файл не позволява промяна на размера на буквите, а за разсточнието, от което гледам филм, те са твърде малки.

Това вграждане извършвам с помощта на virtualdub., към която имам инсталиран съответния plug-in vobsub, a конвертирането на *.srt или *.sub файла във *.ssa, извършвам с SUB2SSA.exe, тъй като самата програма virtualdub от своя страна разпознава само файл *.ssa Този конвертор, освен за големината на буквите, дава възможност за определяне на най-различни параметри, като цвят и местонахождение на буквите.

Желая ти успех!
eddie
Ако за вашия DVD/Divx плеър няма фирмуер с по-голям шрифт, не е нужно да се прекомпресира филма и да се вграждат субтитрите в avi-файла. Има по-елегантно решение:

http://projects.gdion.biz/guides/dmfwithxsub.html
Boygenius
Разгеле!

Вярно ли отнема ~5 мин да ги слее, могат ли да се махнат после евентуално и смяната на фона(background) добре ли става? Предполагам, сам ще трябва да опитам всичко, но да питам занимавал се вече.

Regards
lennito
Цитат(eddie @ 6 Nov 2005, 10:55 PM)
Ако за вашия DVD/Divx плеър няма фирмуер с по-голям шрифт, не е нужно да се прекомпресира филма и да се вграждат субтитрите в avi-файла. Има по-елегантно решение:

http://projects.gdion.biz/guides/dmfwithxsub.html
*




Програмата е жестока!!


Безкрайно благодаря! clapping.gif :fing02: :banana: :clap: :clover:
Shimbadze
Уау!
Ще се пробва!

Сега остава да измислят такава и за просвирване на XviD/DivX от DVD плейъри без поддръжка на въпросните кодеци...
cerato
Може ли някой да ме осветли защо на половината филми, при отваряне с въпросната програма, дава грешка I/O Error 103
Друг проблем - не ще да ми създава хсуб файлове ??????
Всички дет ги питах твърдят, че програмата бачка на 6. Да не би проблемът да не е софтуерен а хюмануерен????/ rolleyes.gif
tzar
Абре хора, сериозен проблем... като си кача на един дивиди диск 4-5 филма и като ги пусна в хола през дивиди-то, възниква проблем, че субтитрите са доста малки, аз проблем нямам особен, макар че и аз се дзвера, ама наще ми се цупат да им права по-големи субтитрите, аз като си пускам от пц-то филми било то директно на монитора или през тиви-аута на телевизора знам как да си ги правя, само че как да ги оголемя преди да ги запиша и така да излизат на ТИВИ-ТО? Благодарности предварително.
dvdboy
Цитат(eddie @ 6 Nov 2005, 11:55 PM)
Ако за вашия DVD/Divx плеър няма фирмуер с по-голям шрифт, не е нужно да се прекомпресира филма и да се вграждат субтитрите в avi-файла. Има по-елегантно решение:

http://projects.gdion.biz/guides/dmfwithxsub.html
*

Решението наистина е елегантно. Благодаря, Еди. Бях чел преди за него, но досега не го бях виждал реализирано. На практика това е новия DMF (DivX Media Format), анонсиран от DivX Labs, дори програмата сменя FourCC кода на divx. smile.gif
Направих вчера за проба един филм (процедурата трае около 3-4 мин.) и го пуснах на вероятно най-калпавия DVD/DivX Player - Samsung.
Определено съм впечатлен от резултата - буквите са точно толкова големи, колкото аз искам и си имат хубав outline.
За да се убедите - прилагам 2 снимки, за качеството на които искам предварително да се извиня - правени са с телефон. На първата е оригиналния размер на филма ~2.5:1, а на втората - Pan/Scan-нат до 4:3.

Малко инфо по въпроса за DMF - тук.

Засега май единственият плейър за РС, който може да чете XSubs е DivXPlayer-а на DivX Labs.
tzar
Цитат(cerato @ 8 Nov 2005, 01:29 PM)
Може ли някой да ме осветли защо на половината филми, при отваряне с въпросната програма, дава грешка I/O Error  103
Друг проблем - не ще да ми създава хсуб файлове ??????
Всички дет ги питах твърдят, че програмата бачка на 6. Да не би проблемът да не е софтуерен а хюмануерен????/  rolleyes.gif
*


И мен ми го дава тоя проблем?
Mia
hei i az imam toia problem na divx filmite sa mi adski malki subtitrite ot meseci tyrsq nqkakyv software 6toto mi kazaha 4e imalo ama nikade ne se namira moia player e LG DVX9700 pls nqkoi ako znae ne6to: gergana_bgvn@yahoo.com
eddie
Цитат(Mia @ 9 Nov 2005, 07:52 PM)
hei i az imam toia problem na divx filmite sa mi adski malki subtitrite ot meseci tyrsq nqkakyv software 6toto mi kazaha 4e imalo ama nikade ne se namira moia player e LG DVX9700 pls nqkoi ako znae ne6to: gergana_bgvn@yahoo.com
*



Всичко за LG DVX 9700/9900 в този форум.

Описано е откъде се тегли новия фирмуер, как се флашва и т.н.т.
Аз съм с 9900, който е същия като 9700 - само фасоните им са различни, и съм доволен, субтитрите са достатъчно големи, има автоматичен пренос на дългите редове, поддържат се до 4 реда, избира се между три вида големина на шрифта, а от снощи се радвам и на новото серво във фирмуера - това едва ли ще ти говори нещо, но е много полезно нещо.


П.С. не знам кой ти е казал че никъде не се намира - пусни едно търсене в google - LG dvx 9900 firmware и ще видиш wink.gif
cerato
Taka...малко инфо за усерите на новата програмка за вграждане на субтитри:
Поиграх си известно време и стигнах до извода, че стъпка първа от указанията не е съвсем необходима. Ако искаме да получим инфо за размера на картината, спокийно можем да извлечем същата с AVI tag editor и да си я въведем ръчно. По този начин се избягва плашещото съобщение I/O Error 103. С дтуги думи, директно започваме с Open SRT и си караме по ред smile.gif
pacoss
а бе хора ше си зимам още един плейър и харесах на TOSHBA SD-350 са знам че 340 беше железен модел , ама за тоя имате ли някаква информация - нещо за divX..............
tzar
Pioneer DV-585A, с това чудо съм, тоест не азsmile.gif, това има в хола. Права всичко, което е описано, оголемяват се субтитрите, само че когато е само един ред половината ги реже и се скриват в долната част, когато са на два реда няма проблеми. Как да го поправя това? И другото е, имам Армагедон 3те цд-та, права първото ок, само че на второто и третото се ебава и след като ги RENDER-на и Make XSub, второто не го прави като хората и като отида на последното, го няма субтаитълския фаил който ми трябва незнам защо така става, помагайте ако можетеwink.gif.
ShadowMaster
Имам един въпрос относно субтирите.

В какъв формат трябва да са за да може като гледам филма на DVD Player-а ми да се показват когато трябва. Timing-а си е верен когато гледам филма на PC-то ми, но не е същия когато пусна филма на DVD-то.

Ta кой от форматите да избера:
SubRip Format
SubViewer Format
MicroDVD Format
SAMI Format


И още един въпрос: Как да направя така че субтитрите да станат част от Avi file-a, а не да са на отделен файл? (да ги вградя в AVI файла)
Smytt
micro dvd
ShadowMaster
Това ще го пробвам.

Някой ще ми отговори ли на втория въпрос:
Цитат
Как да направя така че субтитрите да станат част от Avi file-a, а не да са на отделен файл? (да ги вградя в AVI файла)
anaeli
Цитат(ShadowMaster @ 19 Nov 2005, 10:59 AM)
Някой ще ми отговори ли на втория въпрос:
Цитат
Как да направя така че субтитрите да станат част от Avi file-a, а не да са на отделен файл? (да ги вградя в AVI файла)

*



Това е дискутирано много пъти. Една от програмите е VirtualDub.
Ползвай търсачката - тук, а също и в google има много теми по този въпрос.
Хайде успех.
heartbreaker
Има две програмки, които може да ти свършат работа - AviSubtitler и WinAVIVideoConverter. Сега доста ми се спи (а и съм подпийнал), та затова може утре да ти напиша по-подробни разяснения относно програмите, но като цяло са лесни за използване и се надявам да се справиш и сам.
zazzy
На брат ми дивидито не чете субтитри, но avi файлове чете. Как да "вкарам" субтирите във филма?

Виж предните постове в същата тема.
Topic merged by Eddie
sever
значи имам dvd/divx player Neo и като запиша 6 .avi-та на едно DVD и като го пусна на Neo-то и то се шашка и по време на някой филм спира и пуска следващия....

някой има ли идея за кво става въпрос......?
Благодаря предварително!!!
Frozenthrone
Пробвай да ги слагаш в папки cool.gif
sever
Цитат(Frozenthrone @ 21 Nov 2005, 08:32 PM)
Пробвай да ги слагаш в папки  cool.gif
*



стана, хихи, всяко .avi трябва да е в отделна папка
allekk
Momcheta imam problem.Zapisvam XViD filmi za gledane na DVD koeto 4ete tozi format.Filmite mi tragvat no ne na vseki film mu tragvat subs.Kakav e problema? dry.gif
didodido
http://subsunacs.net/ib/index.php?showtopic=1389
Чети тук!
allekk
ama na MEN NIAKOI SUBS NE MI TRAGVAT IZOB6TO BE HORA!!!RAZBIRATE LI niakoi subs ne mi se zarejdat izob6to!!!
snip
Кажете някоя марка и модел на DVD с DivX и XviD актуален към момента и от към цена и от към формати които чете
Аз се колебая между Neo PDX77 и ELITE PV-371X
Двата модела са на промоция Neo-то в ТЕХНОМАРКЕТ за 75лв, a Elite-а е ТЕХНОЛУКС за 89. Моля некой компетентен да ме насочи дори да не е някои от тези модели
Благодаря предварително.
QUATTRO
Имам Samsung DVD-R 120, кажете моля откъде мога да си дръпна файлчето-кирилизатор за DIVX защото след ъпдейт на firmware се загуби.
Предварително благодаряsmile.gif
heartbreaker
Някой може ли да ми помогне, че аз се бъхтам от няколко часа и не става.

Значи, искам да увелича шрифта на субтитрите към едно DVD, което ми е копирано на харда и по възможност това да стане, без да конвертирам субтитрите, а директно да им задам желания шрифт.

Има ли такава програмка или дайте някакви идеи как да стане. Надявам се, че ме разбрахте, ако не - ще пиша по-подробно smile.gif

Благодаря предварително!
Spark
DVDSubEdit allows you to make changes to visualize and make changes to subpictures on DVDs.

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=104058
sphinx
Здравейте!
Преди всичко искам да благодаря от сърце на всички, които жертват свободното си време и превеждат, за да ни дадат възможност да гледаме филми с български субтитри! Надявам се, че съм в правилния раздел на форума и няма да изтриете темата ми.
Искам да си купя DVD Player, но като чета оплакванията на хората, които вече са направили това, не смея да направя покупката, преди да съм се консултирал с тези, които разбират от тази техника. Моля, кажете ми какви параметри трябва да гледам, за да съм сигурен, че няма да сбъркам. Желанието ми е да мога да гледам DVD-филми и "avi"-филми, изтеглени от Интернет, но с нормално големи субтитри. Ако може, препоръчайте ми някои модели, а също така посочете фирми, чиито продукти не са добри.
Предварително благодаря на всички, които ще обърнат внимание на молбата ми и ме посъветват какво да правя!
На всички пожелавам весели празници и всичко най-добро!
Wabbit
Аз съм със Samsung и съм доста доволен. Не ми прави никакви проблеми. Плейва DVD и всички формати DivX/XviD (някои плеъри не четат DivX 3.x и DivX 4.хх, но нови филми вече не се кодират с тях, така че ако нямаш стари филми, това няма да е проблем). Субтитри sub и srt формат чете. Пуска и WAF-ли. Чете всякакви звукове - AC3, MP3, WMA, DTS... Взех го за 150 лв. Не ти препоръчвам Elite. Братчетка ми си купи такъв за 120 лв. обаче не никак добре. Половината филми насичат, субтитрите излизат всичко една дума (няма интервали между думите). Един приятел си взе Neo, то също е добро. Ти ще си прецениш, според финансовите си възможности. Но за 140-160 лв. можеш да си купиш идеален DVD/DivX плейър. Най-добре е да си вземеш няколко филма и там на място да видиш субтитрите как са, как е звука и т.н. Успех!
sphinx
Цитат(Wabbit @ 21 Dec 2005, 06:52 PM)
Аз съм със Samsung и съм доста доволен. Не ми прави никакви проблеми. Плейва DVD и всички формати DivX/XviD (някои плеъри не четат DivX 3.x и DivX 4.хх, но нови филми вече не се кодират с тях, така че ако нямаш стари филми, това няма да е проблем). Субтитри sub и srt формат чете. Пуска и WAF-ли. Чете всякакви звукове - AC3, MP3, WMA, DTS... Взех го за 150 лв. Не ти препоръчвам Elite. Братчетка ми си купи такъв за 120 лв. обаче не никак добре. Половината филми насичат, субтитрите излизат всичко една дума (няма интервали между думите). Един приятел си взе Neo, то също е добро. Ти ще си прецениш, според финансовите си възможности. Но за 140-160 лв. можеш да си купиш идеален DVD/DivX плейър. Най-добре е да си вземеш няколко филма и там на място да видиш субтитрите как са, как е звука и т.н. Успех!
*


Благодаря за ценните съвети! Само бих те помолил (ако не е тайна smile.gif) да ми кажеш кой модел на SAMSUNG е е твоя плейър.
Shimbadze
Както винаги, Зайо е "компетентен" във всичко! rofl.gif
Kordokuvas
Виждам,че пишете на чист български,което е рядкост напоследък.А сега за въпроса ти:Никой не може да ти даде по-добър съвет и препоръка от това да вземеш 10/15 филма и да ги изпробваш там на място.Където вървят добре,този плеър си купи.Това е моят съвет.Надявам се,че съм ти бил полезен.
eddie
Цитат(Wabbit @ 21 Dec 2005, 05:52 PM)
Пуска и WAF-ли.


Я пак че ми стана интересно?

При хардуерно ограничение в MTK и Zorran Vaddis чиповете, ти ми казваш че можеш да гледаш на Самсунга филми с резолюция над стандартния PAL? blink.gif

Сигурно имаш единствения Самсунг в света, който плейва WAF-ли....


sphinx, погледни този форум, има писано доста по темата. Лично аз съм с LG DVX-9900, можеш да погледнеш тази тема за него, всички негови ползватели сме доволни, недостатъците му са описани в темата.
Wabbit
Моделът ми е Samsung DVD-P355.
Eddie, пуска ги вафлите, но отдясно на екрана излиза едно зелено поле, широко 2-3 см. Но иначе ги плейва. Става за гледане. А относно дали е единствения, то в техномаркета си ми казаха, че четяло високи резолюции, та предполагам, че моделът си е такъв. Тоя моя приятел, където е с Neo, на него също му ги пуска по същия начин, със зелена лента отдясно.
eddie
Нямах предвид плейване с тая зелена лента, а нормално гледане. Иначе повечето Зоран Вадис базирани плеъри (Самсунг, Тошиба, някои от Елит-ите) успяват да изкарат по някакъв начин WAF-лите, но с тая зелена лента е голям "кеф" да гледаш, освен това при някои от моделите и филма "хълца" при плейване.

А на тия "консултанти", дето са ти казали че плейва високи резолюции - занеси им една торба дискове с HDTV Xvid (720p) и гледай сеир... :lol_2:

Иначе тоя Самсунг 355 не е лош за парите си, но има един съществен недостатък - шрифта на DivX субтитрите е като рисуван в клуб "ръцете ми пречат", освен това няма така важния поне за мен автоматичен пренос на дългите редове. wink.gif
Fastuka
Eddie
И аз съм с LG DVX-9900.И много ме нервят ситните субове.Ако пробвам да си ги ъпдейтна както обясняват на другия форум , може ли да стане някакъв необратим гаф???А да може да му се направи и ъпдейт за AC3 6.1.
eddie
Цитат(Fastuka @ 21 Dec 2005, 10:05 PM)
Eddie
И аз съм с LG DVX-9900.И много ме нервят ситните субове.Ако пробвам да си ги ъпдейтна както обясняват на другия форум , може ли да стане някакъв необратим гаф???А да може да му се направи и ъпдейт за AC3 6.1.
*



Досега съм флашвал моя плеър няколко пъти и още няколко чужди, освен това съм дал фирмуера на няколко познати, които сами си ги флашнаха успешно - никакви проблеми, и всеки е много доволен. Честно казано, чудя ти се как гледаш филмите с тия миниатюрни субтитри. Важното е да направиш всичко точно както е по процедура - добре е да прочетеш внимателно цялата тема за DVX-9900, и другото важно нещо - използвай качествен диск, запиши го на ниска скорост, задължително направи verify след записа (Неро-то има такава опция). Понеже при нас има сравнително често проблеми с тока - спирания, токови удари, добра идея е ако и при теб е така, да го флашнеш на UPS, или другия вариант е както правя аз - флашвам ги късно вечерта, когато се предполага че вероятността от спиране на тока е най-малка.
Освен това последният неофициален фирмуер е базиран на последния официален от LG, в който сервото е нова версия, и съответно плеъра чете дисковете доста по-бързо и по-качествено, и вече няма проблеми с различните марки dual layer DVD+R. wink.gif

А относно AC3 6.1 - ако още не си разбрал, този плеър няма вграден Dolby Digital / DTS декодер (това е един от недостатъците му), така че ако искаш да гледаш с многоканален звук ти трябва задължително ресеивър с цифров коаксиален вход (другия недостатък на плеъра - няма оптичен изход, а само коаксиален). Така че ако искаш 6.1 звук, ти трябва 6.1 канален рисивър.
Fastuka
Ясно sad.gif Много мерси.
sphinx
Здравейте!
Предстои ми покупка на DVD Player, но съм безкрайно объркан от разнородните мнения. Някои разпалено препоръчват някой модел, други веднага го отхвърлят категорично, препоръчват друг и така до безкрай. В крайна сметка, без да съм сигурен, че съм направил правилния избор, съм се спрял на следните два модела:
JVC XV N422
LG 9900 или LG 9700 (които изглежда се различават само по кутията)
Ако имате мнение, бихте ли ми казали, кой от двата модела е за предпочитане. Моля имайте предвид, че бих искал да гледам DVD-филми и "avi"-филми (DivX) с български субтитри ('srt" и "sub"), които да се четат нормално. Искам да слушам музика, записана във формат MP3. Въобще, желанието ми е да ползвам плейъра, като бял човек, да не остана разочарован и да не се ядосвам за това или онова. Предварително благодаря на тези от вас, които ще отделят от времето си, за да ме посъветват!
На всички пожелавам весели Коледни и Новогодишни празници!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.