Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Проблем с SSA file
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
Planet_Rocker@or*Die
Здравейте.
Имам няколко въпроса за субтитри, които са в SSA файл ... 1-во как да ги преформатирам в MIcroDVD или в SubRip, без да станат автоматични промени в субтитрите, понеже субтитрите са на френски и имат букви от типа на тези: "à è é ô" и "c" с една опашка, но дори и тук не я разпознава и я поправя на "c"

2-ри въпрос, защо Subtitle Workshop трансформира специфичните френски букви, в английски и как мога да го поправя това и да може да ги разчита?

3-ти въпрос като ги преформатирам в MicroDVD или SubRip дали субтитрите ще се оправят понеже сега като ги отворя с Subtitle Workshop излизат отзад на пред

Прилагам и снимка от субтитрите, ако евентуално не съм обяснил проблема правилно.
Вижте прикачените файлове
Уди
Относно преправянето им в английски, пробвай да промениш в менюто отстрани от "Cyrillic" на "EastEurope", а ако не стане, пробвай с някои от другите. smile.gif
Planet_Rocker@or*Die
Цитат(Уди @ 25 Mar 2013, 09:52 PM) *
Относно преправянето им в английски, пробвай да промениш в менюто отстрани от "Cyrillic" на "EastEurope", а ако не стане, пробвай с някои от другите. smile.gif

За съжаление не стана с нито едно от тези, които са в страничното меню sad.gif Сега ще изтегля друг софтуер за субтитри да видя дали ще разчете тея "китайски символи". smile.gif
PS. програмата Subtitle Edit ги разчете. dance.gif
Сега ако някой успее да каже как да ги превъртя да не са отзад напред. Че иначе трябва да хващам кошницата с търпението и да ги оправям на ръка. sad.gif
Spark
Защото предполагам SSA субите са ти в Unicode или UTF-8 енкодинг, а SubtitleWorkshop е малко скаран с тях. Пробвай със SubtitleWorkshop 4 Beta, дано е компилиран с някое от новите Delphi-та дето чува Unicode.
Planet_Rocker@or*Die
М не, не стана и с SubtitleWorkshop 4. Пробвах и subtitle edit, но и тя не успя да ги преобърне. Аз ги обърнах на ръка вчера (сега им правя проверка, че 1 субтитар ми е изчезнал biggrin.gif ). Така че ще затворя темата, ако прецени някой колега нека я изтрие или ако прецени, че ще е полезна да я отвори. smile.gif
Мерси все пак на всички откликнали, поне 1 от проблемите се реши (този със специфичните френските букви)
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.