Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Грешки
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
bibiip
Защо в нито един от субтитрите ви не е използван пълнияТ член правилно? Много е лесна употребата на пълниЯ член.
mike28
Знаем, бате, ама к'во да прайш - леб требе се руча, нема как. biggrin.gif
Обичам в 2 през нощта да си чеша клавиатурата!

П.П. Бих казал, че членЪТ е най-малкият проблем в субтитрите НИ.
0ld SCho0l
Явно не си гледал много субтитри, щом даваш такива генерални заключения. wink.gif
kikodraka
ЧовекЪТ е изгледал около милион субтитри и е констатирал, че без никакво изключение, се повтарят все едни и същи натрапчиво преобладаващи грешки с членА!
Пълен и непълен ли беше или голям и малък? Употребата му е толкова лесна...
biggrin.gif
valkoval
Да споделя и аз моето мнение по въпросниЯ член. За всяко нещо на този свят има причина. Та, ето ви жокер! Много шофьори, ( да не кажа всичките), обичат да "режат" (когато е възможно, разбира се) завоите. Човек, дори когато ходи пеша, също гледа да преминава напряко. Е, не мислите ли, че и това е възможно да е причината (освен незнанието) да се пропуска пълниЯ член. А и според мен, какво толкова, след като смисъла не се губи, а все пак си остава в общи линии същият? Сега очаквам "професорите" да "зинат"!
Planet_Rocker@or*Die
+ 1 за valkoval smile.gif Дори и спелчек се затруднява с членовете - та преводачите ли biggrin.gif
BadGirl
Хората, които боравят правилно с пълния и непълния член, се броят на пръстите на едната ми ръка, но ги има!

valkoval, да спрем употребата на пунктуация, големи букви и т.н., защото смисълът пак няма да се загуби...
Какво като е написано неграмотно! Целта на всички нас е да превеждаме не само правилно, но и да създаваме едни по-качествени субтитри, доколкото ни е възможно.

П.П. Не разбрах защо изобщо е пусната тази тема и какво цели с нея авторът?!
kikodraka
Цели полемика и дотук успява да я постигне. Другото, което цели е да покаже на преводачите тук, че нямат никаква представа как се ползва пълният и непълният член. Вероятно е прав в голям процент от случаите, но от друга страна е грешно да се поставят всички под един знаменател.
valkoval
"valkoval, да спрем употребата на пунктуация, големи букви и т.н."
Айдее, почна се! Крайностите никога не водят до добро. Къде започнахме и на къде отиваме! huh.gif А има една поговорка при механиците: "Една машина колкото е по-проста, толкова е по-надеждна", в случая: по-малко би се грешало с това, за мен, непрактично правило. Колко хора във всекидневието го ползват правилно, и въпреки всичко си се разбират? Това не ги прави по-прости от знаещите, нали?
alkatraz_85
Дълго време не съм се обаждал. smile.gif Разбира се, че трябва да се пише правилно,
нали затова са тези правописни правила. Но погледнато от друга страна,
когато съм се зазяпал в някой филм и ме е "погълнал" не ми е много зор дали
е героЯ или героЯТ. Което не значи, че съм против правилното писане.
Иначе няма да ти дадат докторска степен затова,
че си се научил как се членува правилно. laugh1.gif
Darth Sauron
Ми то члеНУТ винаги е пълен biggrin.gif biggrin.gif Аз като пиян катаджия пък сега. Аз така го запомних - когато членчето е главен герой biggrin.gif biggrin.gif, тогава се членува. biggrin.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.