Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Моля за малко помощ
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
ifancho
Търся си една стара комедийка
Казва се : В джунглата всичко е с краката нагоре.
Не знам коя година е, нито линка към имдб имам sad.gif
Ако някой се сеща името, а и некое линкче ще е супер smile.gif
Spark
Може би Jungle 2 Jungle?

http://www.imdb.com/title/tt0119432/
ifancho
Не е това. Доста по-стар е филма, който търся. Мерси все пак smile.gif
Някъде около 80те.
stuny
Имам нужда от помощ при превод на заглавия на албум, който само се споменава във филма и повече не се говори за него. Заглавието е "Licensed To Ill" на Бисти Бойс. Сега съм го превел "Лицензиран да вреди", но ако заглавието има оригинален превод, ще стана за смях.
Ако някой има опит в превеждането на заглавия на музикални албуми или знае как се превежда конкретно този, ще бъда благодарен. А не знам дали може да го пусна на английски. Благодаря предварително.
`max
Цитат(ifancho @ 14 Jun 2010, 12:24 PM) *
Не е това. Доста по-стар е филма, който търся. Мерси все пак smile.gif
Някъде около 80те.



Аз също търся този филм. Предполагам, че имаш предвид за онзи, където някакви катастрофираха със самолет в джунглата и имаше лъвове навсякъде. Беше от филмите с дублаж от един човек, най-често - жена. laugh1.gif
ironcross
Цитат(stuny @ 20 Nov 2010, 06:56 AM) *
Имам нужда от помощ при превод на заглавия на албум, който само се споменава във филма и повече не се говори за него. Заглавието е "Licensed To Ill" на Бисти Бойс. Сега съм го превел "Лицензиран да вреди", но ако заглавието има оригинален превод, ще стана за смях.
Ако някой има опит в превеждането на заглавия на музикални албуми или знае как се превежда конкретно този, ще бъда благодарен. А не знам дали може да го пусна на английски. Благодаря предварително.

"Licensed To Ill" е заигравка с прословутото "Licensed to kill", свързано с Дж. Бонд. Ако искаш помисли за нещо на тази база, за да се запази каламбура wink.gif Или пък само го транскрибирай на български без да го превеждаш.
ifancho
Цитат(`max @ 12 Jan 2011, 09:59 AM) *
Аз също търся този филм. Предполагам, че имаш предвид за онзи, където някакви катастрофираха със самолет в джунглата и имаше лъвове навсякъде. Беше от филмите с дублаж от един човек, най-често - жена. laugh1.gif


Да, точно този е. Катострофираха на един остров. Доста забавна комедийка.
stellsan
намерихте ли този филм?
`max
Аз не.
ifancho
И аз не съм sad.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.