Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Търся преводач срещу заплащане
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
Kokoteshka
Лекциите са качени в youtube и са на Английски език , превода трябва да се направи по слух от видеото. Искаме да се свалят от източника и с програма за видео обработка да се вградят субтитрите на Български език. Темите са Библейски, много интересни и е добре кандидатите да имат познания по Библията, защото се използват цитати от нея. За контакти : На лични съобщения...
LiliDimitrova
Здравейте,

мога да се заема със задачата. Потърсете ме моля на скайп lilitodi
Bad_Nick
Темите - хубаво е, че са библейски.
Но за целите на коя църква ще служат?
Kokoteshka
Цитат(Bad_Nick @ 18 May 2016, 09:33 PM) *
Темите - хубаво е, че са библейски.
Но за целите на коя църква ще служат?



Здравейте, благодаря за въпроса.

Превода на тези лекции няма да служат на никоя определена църква, а по-скоро за хората търсещи истината, като мен.
Лично аз нямам църковна принадлежност към никоя деноминация. От няколко години изследвам Библията и вярванията на отделните деноминации и проверявам нещата за себе си. Смятам, че съм попаднала на нещо много интересно и ако се окажа права със сигурност би имало и други хора, на които би им било интересно да чуят тази вест. Въпросните теми са абсолютно табу и прозира голяма конспирация.

П.С.
Аз съм частно лице и ще извадя парите за превода от собствения си джоб , само за да си изясня нещата. Целта ми е да бъдат качени лекциите с преводите в Youtube , за да могат хора като мен с Библейски интереси по този въпрос, да се запознаят с тази гледна точка.
Bad_Nick
Сайтът ни официално не сегрегира религиите по никакъв начин.

В случая питам като частно лице.
В използвания от вас изказ разбирам. че сте наяно с теологическата терминология.
Смея да ви напомня, че православното християнство в единствено и канонично. Всякакви други "християнски" църкви, секти и течения са схизма, при това от повече от 1000 години.
Използвате думата "вест", която силно мирише на евангелизъм, което също е схизматична ерес.

Ще се раздвам, ако ми изпратите на ЛС линк към видеото, което заплащате да се преведе.
Благодаря предварително.
Kokoteshka
Цитат(Bad_Nick @ 19 May 2016, 11:29 PM) *
Сайтът ни официално не сегрегира религиите по никакъв начин.

В случая питам като частно лице.
В използвания от вас изказ разбирам. че сте наяно с теологическата терминология.
Смея да ви напомня, че православното християнство в единствено и канонично. Всякакви други "християнски" църкви, секти и течения са схизма, при това от повече от 1000 години.
Използвате думата "вест", която силно мирише на евангелизъм, което също е схизматична ерес.

Ще се раздвам, ако ми изпратите на ЛС линк към видеото, което заплащате да се преведе.
Благодаря предварително.







Здравейте...
Аз бях Православно вярваща до момента, в който започнах да изучавам Библията по препоръка на моя отец.Ако Бог даде виждане на човек върху Словото Му, е много трудно да остане Православен без да съгреши пред самия Бог. А това, че Православието го раздава монополист над вярата на хората е показателно и би трябвало да ни накара да се замислим Бог ли следваме или църква - Аз лично избрах Бог. Нека не забравяме факта, че Християнството се зароди в 1 век. и то като секта, произлязла от Юдеизма... както е било тогава, така и ще бъде и в последно време.
За мнозинството вярващи, които разчитат на Традиции и Човешки предания вярата не нищо повече от пиене и ядене .


Изход 20:
1 Тогава Бог изговори всички тия думи, като каза:
2 Аз съм Иеова твоят Бог, Който те изведох из Египетската земя, из дома на робството.
3 Да нямаш други богове освен Мене.
4 Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята;
5 да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив, Който въздавам беззаконието на бащите върху чадата до третото и четвъртото поколение на ония, които Ме мразят,
6 а показвам милости към хиляда поколения на ония, които Ме любят и пазят Моите заповеди.


p.s.

Спасението е индивидуално, а не чрез отделни хора(попове, пастори), групи или църкви !
Бог е оставил Словото си и ако ние разчитаме друг да ни води става страшно:

Еремия 17:5
"Така казва Господ: Проклет да бъде оня човек, Който уповава на човека, И прави плътта своя мишца, И чието сърце се отдалечава от Господа."

Иван Вазов /поет и писател/:
“Аз не зная под небето друга книга по-могъществена от Библията... Там, където Библията се чете и знае, злините са случайни, а добродетелите - трайни и постоянни спътници на живота. Учудвам се, че тази Книга много малко се чете и знае у нас - не само от миряните, но и от духовниците.”

Ето го положението на православието описано в Матей 23 глава :
http://biblia.bg/index.php?k=40&g=23&tr1=1


"Never forget that only dead fish swim with the stream."
Malcolm Muggeridge

С коментарите си не искам да обидя никого , дано не бъда погрешно разбрана ... едно е да коментираш учение , а съвсем друго е да осъждаш искрени вярващи.

Ето една от въпросните лекции... надявам се, преди да прибързате със заключенията да я изгледате до самия й край smile.gif

https://www.youtube.com/watch?v=0PtYDRs1rI8

Бог да благослови всяко търсещо и искрено сърце.
Bad_Nick
Да, както и предполагах.
Няма да споря с вас, госпожо, защото си имам няколко принципа - да не пикая срещу вятъра и да не споря с евангелисти и цесекари.
Вярвайте в каквото желаете, ние сме свободна страна, за съжаление.
Само, за Бога, не ми цитирайте извадки от Библията. Смятам го за гавра.
Не ви съдя.

Понеже не желая темата да се превърне в безсмислен теологичен диспут, затварям темата.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.