Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Разрешени символи при качване на субтитри (проблем)
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
RedIce
Здравейте,

Сблъсках се с малък проблем, при опит да кача буквички, не можах да напиша оригиналното име на филма.
Проблема е, че има забрана върху някои символи, в случая става дума за двоеточие " : "
Много рядко влизам да чета какво се случва във форума, и след всички тези години не вярвам само аз да съм се сблъсквал с този проблем, искам да знам дали има някаква договорка или правило за това което съм пропуснал, защото на бързо четене не намерих подобна тема.

Все пак ако има някаква причина за това, не е лошо да се вземе решение по въпроса, защото хората които търсят субтитри, не могат да бъдат винаги в течение със всички изисквания на сайтовете, просто копират оригиналното име на филма (както аз правя от IMDB) и нищо няма да намерят.

П.С. направих малка справка, другаде подобен проблем няма smile.gif
Spark
Използвай '-', разрешените символи ясно са указани. Проблем ще има ако някой качва "Филм : Епизод 2", друг - "Филм - Епизод 2" и т.н.
При търсенето и сортирането ще стане мазало, затова предпочитам да е само един вариант.
RedIce
Погледнато от точка на сериали да, но когато става дума за филми, се налага да бъде променено името.
Двоеточието често се ползва в самото заглавие...
Например: "Star Wars: Episode I - The Phantom Menace"

Но щом така сте го решили, за мен няма проблеми.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.