Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: помощ за превод
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
dr8ga10a
здравейте трябвами смислен превод на едни кодове за грешки на една машина ако някои може да помогне да каже незнам дали тук е мястото за темата ако не е моля пренасочете ме.
това са кодовете които трябва да бъдат смислено преведенипробвах с google но....нямам думи
ADC-- Microprocessor error
CPF-- High pressure transducer failure, out of range
EPF-- Low pressure transducer failure, out of range
REF-- Refrigerant leak Ð low pressure
CPnc-- High pressure transducer failure, pressure unchanged
EPnc-- Low pressure transducer failure, pressure unchanged
CFC1-- Compressor 1 failure-- wrong rotation
CFC2-- Compressor 2 failure-- wrong rotation
EWTH-- Return water feeler failure --short-circuit
EWTL-- Return water feeler failure --not connected
LWTC-- No outlet water temperature change
LWTH--Outlet water feeler failure-- short-circuit
LWTL-- Outlet water feeler failure-- not connected
LWLH-- Compressors delivery temperature feeler failure --short-circuit
DISL-- Compressors delivery temperature feeler failure --not connected
OATH-- Air temperature feeler failure --short-circuit
OATL-- Air temperature feeler failure --not connected
OCTL-- Battery temperature feeler failure --not connected
HPP-- First high pressure protection --compressor stop
HP-- High pressure protection --auto reset 3 times
HPC-- High pressure protection Ð high pressure switch
LP-- Low pressure protection
DIS-- Compressors delivery temperature too high
LO-- Outlet water temperature too low
HI-- Inlet water temperature too high
FS-- Differential water flow or pressure switch
CF1-- Compressor 1 thermal load protection
CF2-- Compressor 2 thermal load protection
OF1-- Fans thermal load protection
PF-- Pump thermal load protection
LOu-- Low water volume
EEP-- Microprocessor error
JUMP-- Wrong DIP configuration --check DIP
ConF-- Wrong configuration
hitzata
Не е лошо да споменеш за каква машина иде реч, но ще се опитам да помогна, защото предполагам, че е авомобил и съответната диагностика на такъв:

ADC - грешка в процесора (предполагам на бордовият комп, в повечето случаи, ако не е хардуерно, се оправя с рестарт или изчистване на грешките. Говоря от гледна точка на диагностиките на Ауди и БМВ, които сам съм правил)
CPF - Датчик за високо налягане извън показателите
EPF - Датчик за ниско налягане извън показателите
REF - Изтичане на охладителя, ниско налягане (предполагам ниско ниво на течността, например антифриз)
CPnc - Грешка в датчика за високо налягане, налягането непроменено
EPnc - Грешка в датчика за ниско налягане, налягането непроменено
CFC1 - Грешка в компресор 1, грешно завъртане (обороти, посока на въртене - няма как да знам точно какво е)
CFC2 - Грешка в компресор 2, грешно завъртане (обороти, посока на въртене - няма как да знам точно какво е)
EWTH - Това е някакъв проблем с водният кръг (циркулацията на водата по радиатори и прочее) - окъсяване (предполагам е неправилно отваряне и затваряне на кръговете, при студен, топъл двигател и прочее)
EWTL - Това е някакъв проблем с водният кръг (циркулацията на водата по радиатори и прочее) - не е свързано (предполагам компа на колата не намира някой датчик по отоплителната/охладителна система и го приема за откачен маркуч или просто датчика е изгорял/откачен/дефектен)
LWLH - това и следващото са като предните две, но засягат температурният датчик на компресора и оттам дава грешка
DISL - Виж горното
OATH - Грешка в датчика на температура - окъсен
OATL - Грешка в датчика на температура - не е свързан
OCTL - датчик за температурата на акумулатора - не е свързан
HPP - Първична защита на високото налягане - компресора е спрял работа
HP - Защита на високото налягане - саморестартирал се е 3 пъти
HPC - Защита на високото налягане - ключ/датчик/превключвател за високото налягане (предполагам намира проблема там)
LP - Защита а ниското налягане
DIS -Температура подавана от компресорите е прекалено висока
LO - Прекалено ниска температура на входящият датчик за температура (прави го например, когато зимата е "лабав" антифриза и предупреждава да го "сгъстиш" за да не замръзне водната инсталация)
HI - Прекалено висока температура на изходящият датчик за температура (получава се при горна граница на температурата преди прегряване. Причина не мога да кажа, защото са хиляди)
FS - Неправилен поток на водата или ключа/датчика за вода (по принцип, когато водната помпа или датчика към нея не работят като хората, дава тази грешка)
CF1 - включила се е топлинната защита на компресор 1 (може би му е топличко от нещо wink.gif )
CF2 - включила се е топлинната защита на компресор 2 (може би му е топличко от нещо wink.gif )
OF1 - включила се е топлинната защита на перката за охлаждане
PF - включила се е топлинната защита на помпата (не знам коя от описанието, но предполагам водната, защото хидравличната... разбра ме smile.gif )
LOu - Ниско ниво на водата (респективно антифриз)
EEP - Грешка в миркопроцесора (предполагам на бордовият комп)
JUMP - Грешна ДИП конфигурация (DIP - при БМВ-тата в частност са светлините, а ако не греша - предните дневни, но карам по спомени и не искам да те бъркам)
ConF - Грешна конфигурация (предполагам, ако някой сам си е ровил по бордовият и е оакал нещата, но пак не мога да гарантирам)

Всичко от гореспоменатото съм го превел от личен опит и от гледна точка на това, че само предполагам, че става дума за автомобил. Дано съм бил от полза smile.gif
dr8ga10a
Цитат(hitzata @ 22 Dec 2013, 12:24 PM) *
Не е лошо да споменеш за каква машина иде реч, но ще се опитам да помогна, защото предполагам, че е авомобил и съответната диагностика на такъв:

ADC - грешка в процесора (предполагам на бордовият комп, в повечето случаи, ако не е хардуерно, се оправя с рестарт или изчистване на грешките. Говоря от гледна точка на диагностиките на Ауди и БМВ, които сам съм правил)
CPF - Датчик за високо налягане извън показателите
EPF - Датчик за ниско налягане извън показателите
REF - Изтичане на охладителя, ниско налягане (предполагам ниско ниво на течността, например антифриз)
CPnc - Грешка в датчика за високо налягане, налягането непроменено
EPnc - Грешка в датчика за ниско налягане, налягането непроменено
CFC1 - Грешка в компресор 1, грешно завъртане (обороти, посока на въртене - няма как да знам точно какво е)
CFC2 - Грешка в компресор 2, грешно завъртане (обороти, посока на въртене - няма как да знам точно какво е)
EWTH - Това е някакъв проблем с водният кръг (циркулацията на водата по радиатори и прочее) - окъсяване (предполагам е неправилно отваряне и затваряне на кръговете, при студен, топъл двигател и прочее)
EWTL - Това е някакъв проблем с водният кръг (циркулацията на водата по радиатори и прочее) - не е свързано (предполагам компа на колата не намира някой датчик по отоплителната/охладителна система и го приема за откачен маркуч или просто датчика е изгорял/откачен/дефектен)
LWLH - това и следващото са като предните две, но засягат температурният датчик на компресора и оттам дава грешка
DISL - Виж горното
OATH - Грешка в датчика на температура - окъсен
OATL - Грешка в датчика на температура - не е свързан
OCTL - датчик за температурата на акумулатора - не е свързан
HPP - Първична защита на високото налягане - компресора е спрял работа
HP - Защита на високото налягане - саморестартирал се е 3 пъти
HPC - Защита на високото налягане - ключ/датчик/превключвател за високото налягане (предполагам намира проблема там)
LP - Защита а ниското налягане
DIS -Температура подавана от компресорите е прекалено висока
LO - Прекалено ниска температура на входящият датчик за температура (прави го например, когато зимата е "лабав" антифриза и предупреждава да го "сгъстиш" за да не замръзне водната инсталация)
HI - Прекалено висока температура на изходящият датчик за температура (получава се при горна граница на температурата преди прегряване. Причина не мога да кажа, защото са хиляди)
FS - Неправилен поток на водата или ключа/датчика за вода (по принцип, когато водната помпа или датчика към нея не работят като хората, дава тази грешка)
CF1 - включила се е топлинната защита на компресор 1 (може би му е топличко от нещо wink.gif )
CF2 - включила се е топлинната защита на компресор 2 (може би му е топличко от нещо wink.gif )
OF1 - включила се е топлинната защита на перката за охлаждане
PF - включила се е топлинната защита на помпата (не знам коя от описанието, но предполагам водната, защото хидравличната... разбра ме smile.gif )
LOu - Ниско ниво на водата (респективно антифриз)
EEP - Грешка в миркопроцесора (предполагам на бордовият комп)
JUMP - Грешна ДИП конфигурация (DIP - при БМВ-тата в частност са светлините, а ако не греша - предните дневни, но карам по спомени и не искам да те бъркам)
ConF - Грешна конфигурация (предполагам, ако някой сам си е ровил по бордовият и е оакал нещата, но пак не мога да гарантирам)

Всичко от гореспоменатото съм го превел от личен опит и от гледна точка на това, че само предполагам, че става дума за автомобил. Дано съм бил от полза smile.gif

страшно много ти благодаря за превода моя е грешката че не уточних за каква машина иде реч,става въпрос за чилър и това грешките които изписва (евентуално ще изпише).благодарско от мен дай си адреса да ти изпратя няколко рекламни изделия на фирмата.Защото нали се сещаш че безплатен обяд няма поне така да ти се отплатя малко за невероятно бързата реакция с превода.поздрави от Силистра и хлебозавод Крисбор ООД
hitzata
Не се притеснявай, не мисля, че някой от преводачите тук прави нещо с цел финансова облага wink.gif Радвам се, че е помогнало, а това, че аз го направих е поради причината, че аз съм бил свободен wink.gif С други думи, този обяд ти е безплатен biggrin.gif Успех
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.