Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Избор на BD плеър
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
unnu
Здравейте! Има ли съфорумци, които имат опит с BD плеърите?
Реших и аз да се сдобия с такъв, но малко се затруднявам при избора.
Понеже имам немалка колекция от mkv-та на DVD дискове (то, както сигурно предполагате, главно и това ще се гледа), може ли да ми предложите плеър, с поддръжка на този контейнер?
Всъщност, в онлайн магазините виждам много такива, но никъде не пише нищо за субтитрите. Поддържат ли, ако поддържат - външни ли, тези от mkv-то ли, или пък и двете...
Или по-добрия вариант е нещо от сорта на WDTV + USB DVD-Rom за този вид филми, и отделно вече BD плеър за Blu-Ray дисковете (щото и те се налагат вече)?
Забравих да спомена, плейването на DTS е много желателно, също. smile.gif
Ще се радвам да чуя мненията ви и, разбира се, да направя правилния избор! Благодаря! smile.gif
StraightEse
Аз използвам едно такова и съм доволен как работи. Освен това поддържа вътрешни и външни хардове до 3тб. А за Blu-Ray дисковете си ползвам PS3-ката. Преди няколко години имах Sony BDP-S300, но беше дразнещо как зареждаше дисковете по пет минути и го зарязах.
unnu
ASUS-чето изглежда супер! Дали може да му се закачи USB DVD-Rom (за да не се налага да ги прехвърлям на хард)? А субтитрите - само външни ли плейва, или и от MKV-то?
StraightEse


Чете и вградени, и външни. В случая Subtitle 1 са външните, останалите са вкараните.
С външно DVD не съм го пробвал, защото от доста време не записвам дискове, но няма логика да не го разпознава.
unnu
Благодаря! Ще изчакам за други мнения, но твоят избор определено ми харесва! smile.gif
Spark
DTS декодер има ли или само препраща към изхода? На WDTV това му беше кусура и се правеха едни магарии за конвертиране към AC3. Иначе аз всичко си пускам директно на ТВ-то през уайърлес рутер, Самсунг Д6500, само BD не подкарва smile.gif
StraightEse
Цитат
This multimedia device also provides the Dolby TrueHD 7.1 Channel Audio for Theater-Like Enjoyment. This digital surround sound has been capable to fully take advantage of the inserted Blu-ray compact Disc audio quality. This feature is to almost similar to the DTS HDMA feature. This will be providing you Real HD quality experience in both format of the video and audio. Then use this feature of the device instead of the DTS HDMA.
Spark
Ако не видя ли никъде думичката decode... тея описания са така написани, че в повечето случаи са подвеждащи smile.gif
StraightEse
uporit
http://www.technomarket.bg/products/09075844/lg-hxf2p50bc-multimedia-hdd

Понеже се вманиачих на тема качество на филми и след като прочетох 100 страници за мултимедийни харддискове се спрях на този и си го купих на лизинг от Техномаркет по 40 лева вноската. Отваря всички видове видеофайлове включително и блу рей филми. Ако все пак си свалиш някой филм който няма да може да ти го отвори/ защото е кодиран с някой шибан кодек/ го закачаш на компа и през компа го гледаш на телевизора пак с перфектно качество след като си сложил на компютъра си Ки Лайт мега кодек пак. И понеже и телевизора ми е с резолюция 1920 на 1080 50 инча
LG хард диска и телевизора имат идеална симбиоза звука от хаддиска съм го пуснал през усилвател с две колони по 100 вата а през кабела HDMI
звука излиза и през 20 ватовите колони на телевизора и когато си пуснах концерта на AC/DC на блу рей и сложих усилвателя на max се почувствах все едно съм на стадиона на Ривър плейт в Аржентина а на тия в публиката им виждах капките пот по челата. Няма такава картина и звук, а самия хард диск е колкото две кутии цигари и тежи 100 грама. Наслада за окото и ухото.

Dimensions
• 153 x 94 x 25(L x W x H/mm)

Supported media

• Video
File formats: mkv, wmv, asf, xvid, avi, rm, rmvb, dat, mpg, mpeg, vob, iso, ifo, ts, m2ts, mts, tp, trp, mp4, mov, flv
Codec: MPEG-1/2/4, MJPEG(SD), H.264, Divx HD, Xvid, VC1(WMV9), RM/RMVB(SD)

• Subtitle
SRT, SUB, SMI. SSA, IDX+

• Language
English, Korean, Chinese/Simplified-Chinese, Dutch, French, German, Greek, Italian, Japanese, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Turkish

• Audio
File formats: mp3, wma, asf, ogg, wav, flac
Codec: WMA, PCM, ADPCM, LPCM, AC3(5.1ch), DTS(5.1ch), OGG, MPEG-1 Layer 1/2/3, FLAC, MPEG-2 Layer 1/2, AAC

• Photo
JPG, BMP, PNG, GIF(Not support interlace/animation mode), TIFF(Support raw data mode only)
dijon
И аз се чудя за подобна джаджа, какво ще кажете за това:

http://electron.bg/western-digital-live-hu...ca-p-85511.html

Интересно ми е дали имат този и горния на ЛГ опции за субтитрите (размер), опции за картината на филма (16:9 и разни други разширения). И да, как се товари този вградения хард диск? С усб като флашка или през лан кабел... идея си нямам.
uporit
Цитат(dijon @ 17 Mar 2012, 04:11 PM) *
И аз се чудя за подобна джаджа, какво ще кажете за това:

http://electron.bg/western-digital-live-hu...ca-p-85511.html

Интересно ми е дали имат този и горния на ЛГ опции за субтитрите (размер), опции за картината на филма (16:9 и разни други разширения). И да, как се товари този вградения хард диск? С усб като флашка или през лан кабел... идея си нямам.



С USB се прави връзка само с компютъра. Към телевизора се връзваш или с AV кабел/чинчовете/ или с HDMI /за предпчитане/ защото картината е в пъти по добра . Уверявам те, субтитрите са достатъчно големи за да ги четеш и от 5 метра. Могат да се позиционират дали в средата на картината, дари в долната част, а може и извън картинат/под нея/. Този за който питаш е по различен от LG само по това, че е 1 терабайт и че има връзка с интернет.
Предполагам че е също толкова добър, като му чета характеристиките, и е перфектен за гледане на блу рей филми, както и в разширение mkv=
dijon
Благодаря за инфото. Аз имам и-нет на телевизора... значи няма смисъл от уестърна... 500ГБ са достатъчни. А за картината дали има опции ЛГ-то? За разширяване на образа, да няма черни ленти например.
E-Tle
Аз си имам един уестърн диджитал, от първите, които почнаха да се продават преди две години и нещо. Без хард е, не че му е необходим, просто си връзвам някой от външните твърди дискове по 1тб. HDMI кабел към 42" и оптичен към домашното кино и изживяването е супер.

Eдинствен минус е, че не чете .sub, но лаптопът като е на една ръка разстояние и не представлява проблем да станат .srt.
Относно твърдите дискове, цените им в момента са 100% над нормалните допреди 8-9 месеца, така че надеждите да си отводнят заводите и цените да се нормализират до половин-една година остават. biggrin.gif
dijon
Я да си задам пак въпроса. smile.gif Двама сте с плеър и двамата избягвате да драснете дали има опция за разширяване на картината да уплътни екрана?
Плеъра на телевизора (вградения) има такава опция, отделна от опциите на телевизора, но субтитрити и някои други работи на плеъра не ми допадат. Искам външен. smile.gif



Не мисля, но телевизорът ми има такава опция. Аз лично никога не я позвам, защото разтягането на картината само прецаква съотношението, за което филмът е направен. Щом си има черни ленти отгоре и отдолу, с причина ги има. smile.gif


Но ако смяташ да го гледаш на телевизор 4:3, тогава ще има двоен ред черти отдолу и отгоре.
- Е-Tle
User
Горещо препоръчвам !OPlay на ASUS, има всичко необходимо+SATA интерфейс за диск,
стриймва разни вградени телевизии, плейва всичко +външни субтитри във всички формати,
единствения недостатък е, че не пуска RAW HD звукa от bluray дискове, но пък го преобразува в Пролоджик.

Има го с лан и лан/wireless вариант, много настройки по картина и звук, вариации с настройките
на субтитрите, положение на показване, цвят, размер и т.н., 1080р има зуум опция за уплътняване
на картината в екрана, и различни настройки по изхода и входа на видеосигналите и аудиото.


Phoenix
За тези, на които им предстои подобен избор и се колебаят, ето още една добре работеща алтернатива, която ползвам:


DIVA HD Box
/куча марка-бичи всичко/

"Realtek chipset - 1055 /500Mhz/
AV out: HDMI, DTS, Composite
Оптичен аудио изход: S/PDIF
Слот за SD/SDHC карта памет /до 32GB/
2 USB порта: 1*USB Slave; 1*USB Host
Video: AVI/MKV/TS/TP/M2TS/MPG/MP4/MOV/M4V/VOB/ISO/DAT/AVC
Аudio: Mp3/OGG/WAV/AAC/FLAC
Pictures: JPEG/BMP/GIF/TIFF/PNG
Възможност за вграждане на друг 3.5'' HDD до 2ТВ"

Има го с вграден 3,5'' HDD 500GB все още на свястна цена ТУК . На пасивното LG въртя на него с перфектно качество на звук и картина и 3D Full HD филми с един HDMI-кабел. Макар че отначало подходих с резерви към това чудо, "рандемана" му ме спечели и си взех също gps-приемник от същото, та сега си въртя на него free айгоута, гармини, всичко... biggrin.gif

Успех!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.