Здравейте ( Вход | Регистрация )
![]() ![]() ![]() |
| Guest_Arty_* |
31 Dec 2007, 04:45 PM
Коментар
#1
|
|
Guests |
(IMG:http://img181.imageshack.us/img181/1560/424px12c15db67uf0.jpg)
''12'' на Никита Михалков Жанр: драма, психологический Режиссер: Никита Михалков Актеры: Никита Михалков, Cергей Маковецкий, Сергей Гармаш, Алексей Петренко, Валентин Гафт, Юрий Стоянов, Михаил Ефремов, Сергей Газаров, Александр Адабашьян, Виктор Вержбицкий, Алексей Горбунов, Роман Мадянов, Сергей Арцибашев Оператор: Владислав Опельянц Сценарист: Никита Михалков, Владимир Моисеенко, Александр Новотоцкий Композитор: Эдуард Артемьев Страна: Россия Год: 2007 IMDb Един от победителите на Венецианския филмов фестивал, филмът на Никита Михалков "12", ще бъде руската кандидатура за "Оскар" за чуждестранен филм. Филмът е римейк на филма от 1957 г. на Сидни Лъмет "Дванадесет разгневени мъже" с участието на Хенри Фонда, който е по едноименната пиеса на Реджиналд Роуз. И в пиесата, и във филма темата са справедливостта и тържеството на закона. В случая току-що са приключили изслушванията по дело за убийство. Подрастващ чеченец, изгубил семейството си във войната, е обвинен в убийството на офицер от федералните войски, който го е осиновил. Дванайсетте съдебни заседатели се оттеглят да решат присъдата. Самите те са галерия на руското общество: един е шофьор на такси - примитивен нациоаналист, друг е евреин интелектуалец, трети е новозабогатял корумпиран директор на гробище с "Ролекс" на ръката си. Разликата тук според самия Михалков е, че в Русия законът е подвластен на милосърдието. Действието на филма се развива в училищен салон по физическо, което неизбежно отпраща към трагедията в Беслан. В руската преса се коментира, че Никита Михалков не е снимал от девет години, през които се е изявявал в ролите на администратор, обществен деец, светски лъв, актьор. На деветата година обаче той отново е режисьор, при това с два филма - в момента завършва работата си по "Изпепелени от слънцето - 2", а "12" вече върви по руските кина. Последният път, когато Русия е печелила тази статуетка, е за "Изпепелени от слънцето" - също на Михалков. Ето ви и буквичките:
12._2007_.DVDRip.rar ( 39.94К )
Брой сваляния: 627Приятно гледане!!! Филма наистина заслужава да се гледа!!! (IMG:http://subsunacs.net/ib/style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:http://subsunacs.net/ib/style_emoticons/default/tongue.gif) (IMG:http://subsunacs.net/ib/style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:http://subsunacs.net/ib/style_emoticons/default/wink.gif) (IMG:http://subsunacs.net/ib/style_emoticons/default/rock.gif) (IMG:http://subsunacs.net/ib/style_emoticons/default/rolleyes.gif) |
|
|
|
| Реклама |
31 Dec 2007, 04:45 PM
Коментар
#
|
|
|
|
|
|
|
1 Jan 2008, 02:56 AM
Коментар
#2
|
|
|
Subtitles Guru Група: Глобални Модератори Коментари: 2351 Регистриран: 24-November 10 Потребител No.: 4440 |
|
|
|
|
6 Jan 2008, 10:04 AM
Коментар
#3
|
|
|
Power Member Група: Глобални Модератори Коментари: 214 Регистриран: 1-November 05 Град: Русе Потребител No.: 16509 |
Определено в последните пет години не съм гледал по добър филм от "12". Повярвайте ми, гледам доста филми на година/особено руски/. Но съвсем друго нещо е да гледаш шедьовър с отлични субтитри. Без да скромнича, мога да кажа, че владея руския език повече от отлично. Напоследък се улавям , че при превод на руски субтитри все по рядко
прибягвам до речник и то само за наистина трудни и непознати думи. Но ако имаше награда за най-добри субтитри за 2007 година бих я дал на Arty за този филм.Гледах го два пъти и не можах да намеря за какво да се хвана, беше удоволствие. Време е сериозно да се замислиш да правиш повече преводи от тук нататък. Това не значи, че не трябва да се отбележи и перфектната работа на редактора. |
|
|
|
![]() ![]() ![]() ![]() |
| Олекотена версия | Час: 27 June 2026 - 06:46 PM |