IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА ЗА ПОСТВАНЕ В РАЗДЕЛА!
> Blame! (2017), 100%
Ragnos
коментар 15 Jul 2017, 06:35 PM
Коментар #1


Member
**

Група: Members
Коментари: 22
Регистриран: 5-January 11
Потребител No.: 158474



(IMG:http://store.picbg.net/pubpic/B8/0D/65df02ed387eb80d.jpg)

Режисьор: Хироюки Сешита

Сценарий: Садаюки Мурай (адаптация по едноименната манга на Цутому Нихей)

Ролите озвучават: Такахиро Сакурай, Сора Амамия, Кана Ханадзава и др.

Времетраене: 106 минути

Жанр: научна фантастика, екшън, трилър

AniDB | IMDB | MAL

Резюме: В далечното бъдеще съществува Мегаструктурата - самоподдържащ се град с невъобразими размери, който постоянно се разширява. В един от затънтените му краища шепа хора се крият от развилнелите се машини, но храната им е на привършване. Дръзкият им опит да напуснат безопасната зона ги среща с Кили - мистериозен пътешественик, който им разказва за отдавна отминало време, в което хората са командвали Мегаструктурата, а машините изпълнявали техните заповеди...

Връзки за теглене: СУБТИТРИ

Лично мнение: След няколко неуспешни опита за адаптации през годините, Полигон Пикчърс и Нетфликс най-накрая извадиха нещо прилично, макар и съвсем леко загатващо за огромния свят на мангата на Нихей. Ако се кефите на пост-апокалиптични светове, управлявани от машини, и Киану Рийвс ви е бил кумир като дете, филмът е за вас. Макар анимацията да е преобладаващо 3D CGI, полигонените са си свършили работата, освен може би с мимиките на лицата, които изглеждат леко дървено. Продукцията е нискобюджетна и въпреки това не е идеално лоша. Предимствата са красивата анимация, музиката, простичкият диалог и както споменах - загатването за мащабите на света. Има и немалка доза читав тупаник. Хубавото е, че филмът ще си има и продължение и силно се надявам вече да видим повече от мрачната атмосфера и енигмите на "Блам!". 7/10

Относно субтитрите: Въпреки че диалогът беше простичък, както казах, доста си поиграх. Консултирал съм се с хора, които са по-запознати с мангата за някои специфични термини. Някои от тях съм използвал наготово - за което благодаря, други са си мои лични авторски хрумвания и бих предпочел да не се обяснявам защо и как съм се спрял на тях. Преводът съм го правил по рилийза на хорибъл, като ползвах английския дублаж за сверка, тъй като нямаше твърде много измишльотини. Възможно е да има някоя друга дума или израз, които кореспондират повече с дублажа, отколкото с оригинала, ама да се знае, че е нарочно и отново си е авторско решение. Приятно гледане.

П.П. Сега виждам, че още някой е правил превод. (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Пишете в тази тема
Ragnos   Blame! (2017)   15 Jul 2017, 06:35 PM
thankyou   RE: Blame! (2017)   15 Jul 2017, 08:45 PM


Reply to this topicStart new topicБлагодаря

 



Олекотена версия Час: 18 April 2024 - 11:54 AM