IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА ЗА ПОСТВАНЕ В РАЗДЕЛА!
2 страници V  < 1 2  
Closed TopicStart new topicБлагодаря
> Предложение за архивиране на субтитри, rar само до версия 3
RexBG
коментар 27 Apr 2018, 08:34 PM
Коментар #16


Member
**

Група: Members
Коментари: 10
Регистриран: 22-April 18
Потребител No.: 191412



Цитат(Spark @ 27 Apr 2018, 08:05 PM) *
Въпросният WinRAR 5 e излязъл през 2013г. Когато излезе, сайта също не го подържаше - не можеше да добавяме коментар и да слагаме .txt файла с инфото в субтитрите.
Както и не можеше да разархивираме .rar архиви on-the-fly и да проверяваме енкодинга дали е ANSI.
И се наложи да свършим малко работа, за да станат нещата. А много по-лесно щеше да ми е да напиша точно един ред и да забраня качването на архиви в RAR5 формат.
Не мога да повярвам, че KODI със стотици хиляди потребители 5 години по-късно не го поддържа.
В сайта има качени и много субтитри в .7z формат.
Утре ако излязат филми с аудио или видео формат, който KODI не го поддържа ще пишете по форумите да преправят филмите специално за вас ли?
Като гледам май не са много розови нещата с тоя KODI и си имат бъгове специално за RAR: https://trac.kodi.tv/ticket/17796

Всъщност KODI разархивира rar, но не всеки, също така и 7z но по платформата windows крашва ако ме разбираш, примерът с https://subsunacs.net/subtitles/Black_Panther-125578/ даже не може да се разархивира онлайн през http://online.b1.org/online, приемаме че проблемът не в KODI,, сега проблемът е при мен, добре но не за дълго. Да предположим че след години все по малко потребители започнат да използват компютри, как ги виждате работите. Да сте се замисляли защо повечето медийни плейъри вземат субтитрите през opensubs и подобни сайтове?
повече по темата специално за некомерсиален rar може да видиш тук. Проектът е приключил през 2007 година странно защо ли?
Цитат
Of course, if you have a choice in the matter, I recommend migrating your archives to a more portable and better supported archive format.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Реклама
коментар 27 Apr 2018, 08:34 PM
Коментар #












Go to the top of the page
 
Quote Post
Spark
коментар 28 Apr 2018, 06:43 AM
Коментар #17


ал би бек


Група: штъ
Коментари: 699
Регистриран: 9-June 03
Град: Турно Магуреле
Потребител No.: 1



Мда, UnRAR библиотеката хич не е "портабъл", хората дори сорсовете са и публикували: https://www.rarlab.com/rar_add.htm
Такива неща може да пишат хора, които просто са свиканли всичко да се получава с 2 клика на мишката, а ако може дори само с 1.
Въпросният "скапан" архив се отваря през https://extract.me/
И както се вижда нищо му няма на архива, а сайта който ползваш е 5 години назад.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RexBG
коментар 28 Apr 2018, 12:19 PM
Коментар #18


Member
**

Група: Members
Коментари: 10
Регистриран: 22-April 18
Потребител No.: 191412



Цитат(Spark @ 28 Apr 2018, 07:43 AM) *
Мда, UnRAR библиотеката хич не е "портабъл", хората дори сорсовете са и публикували: https://www.rarlab.com/rar_add.htm
Такива неща може да пишат хора, които просто са свиканли всичко да се получава с 2 клика на мишката, а ако може дори само с 1.
Въпросният "скапан" архив се отваря през https://extract.me/
И както се вижда нищо му няма на архива, а сайта който ползваш е 5 години назад.

Важното е всичко да е максимално опростено за самият потребител, щом не може да си получи нещо от първият източник той прибягва до друг opensubs и подобни където всичко му е максимално опростено и най интересното е че не пише преводът е направен от SPARK, а тези субтитри са свалени от сайтът ххх. По този начин ти като преводач губиш слава, пари така и не печелиш. Преводаческата гилдия явно няма утвърдени правила за шаблон като избор на архиватор и подобни защото всеки качва в удобен за него вариант. В интерес на истината всеки си работи в удобен за него вариант. Само, че на въпросът "Изберете българското" отговорът е, че във времето все по малко медийни-плейъри платформи ще използват други източници за така наречените надписи. Естествено че ако даден проблем присъства някъде, най бързото решение според вас е да го заобиколим и да си измием ръцете с това че софтуерът е виновен не ние.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fastuka
коментар 4 May 2018, 01:41 AM
Коментар #19


Power Member


Група: Members
Коментари: 147
Регистриран: 15-December 04
Потребител No.: 2491



Какъв е проблемът да си свалите нужните субтитри, разархивирате и при нужда архивирате с друга програма и качите някъде, от където да си ги свалите на open shit kodi и да си ги ползвате? едва ли ще отнеме повече от 1-2 мин? Или сте се толкова охарчили, че нямате комп?
ПП сори, ама не се сдържах, темата ми се стори супер малоумна и писана от някой, който чака всичко на готово и го мързи сам да си реши проблема.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
unnu
коментар 4 May 2018, 09:57 PM
Коментар #20


Power Member
****

Група: Members
Коментари: 141
Регистриран: 4-October 08
Потребител No.: 120624



Мда, точно...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kolesniza
коментар 5 May 2018, 02:47 PM
Коментар #21


Power Member


Група: Members
Коментари: 143
Регистриран: 9-March 16
Потребител No.: 187896



Хубаво би било всички "дискутиращи" пак да вземат да прочетат първия пост на автора на темата, да го осмислят добре, и да си помислят дали това е дискусия, или май не е.
И може би най-накрая да схванат, че не става въпрос за "Имам проблем/Какво мислите за..." и т.н., а за молба-предложение.
Ако в реалния живот непознат, който изпитва трудност, например натоварил се е до ушите с покупки (което си е изцяло по негова вина), ви помоли учтиво: "Бихте ли ми помогнали/отворили врата?" и т.н., вие това ли ще му кажете: "Ей, малоумник, вината си е твоя, оправяй се сам!"?
Тоест като изключим първия пост и този на "sapiora", всичко останало не е по темата, сиреч - чист спам. Наказанието за всички, барабар с мен - доживотна каторга, без право на достъп до интернет. (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)

Има обективен проблем, и то не с KODI, a с .rar архиви, създавани конкретно с WinRar 5.4 (май) и нагоре. В продължение на месеци, множество РАЗЛИЧНИ потребители ревяха в коментарите тук и по тракерите, че не могат да отворят дадени .rar архиви. И на таблети, и на смарт ТВ, и на PC, включително един потребител с "евтин" iбук. Повечето се понаучиха, че с прост ъпдейт/смяна на архиватора се оправят нещата, други още "ходят по мъките". А трети пък нямат (техническата) възможност да ползват друг софтуер/хардуер и са прецакани.
"Ситият на гладния не вярва" или вероятно не сте умрели от глад, но това не променя факта, че на всеки 5 секунди в света от глад умира по едно дете. Тоест това, че вие не страдате от даден проблем, не значи, че той не съществува.
И да наричаш чуждия, безвъзмезден труд, какъвто е KODI, "sh*t" не е много "мило". Аз пък не си падам по плейъри, които ми цвъкат буквичките по картината, ама не си позволявам да ги плюя само защото не ги харесвам.

JFYI - въпреки че използвам лаптопа за разархивиране, а и понеже май (не) съм "мързелив малоумник", си направих труда да се опитам да отворя въпросните архиви (правени с v 5.50) на таблета с Хандроид (макар и v 4.4.4).
Пробвах с над 10 "топ" приложения за разархивиране, включително "RAR от win.rar GmbH", и чудо - нито едно не успя да ги отвори. Може и да е от старата ОС, но проблемът си е налице. При .zip няма подобен "казус".
И не искам да попитам, тъй като това тук не е тема за дискусия, трябва ли сега да се охарчвам за нов таблет и да сменям идеално работещия такъв с 4-ядрен интелски процесор, който бие най-новите с АРМ-чета от същия ценови клас, само за да е с най-новата ОС и приложения, та евентуално да мога да отворя някакъв си архив. Няма въпросителна, защото това (май) не е дискусия. Пък и проблемът си е (само) мой, тъй че спокойно мога "да духам супата".
А между другото, дали човек си купува кафе машина, ако не пие кафе? Това относно тезата "всеки да има комп".

Изборът на ДжамРар (.rar формат) не е резултат от някаква реална необходимост, а си е лична "прищявка". Като с кой точно плейър да гледаш филми. Но тъй като в случая субтитрите не са предназначени за лично ползване, а за "обществено", може и да помислите за употребата на друг архиватор за тази цел. Например аз имам 3 различни "марки" на моя комп.
А и според сайта на въпросната архивираща програма: "it provides the full RAR and ZIP file support", тоест може да се архивира в .zip, като времето и усилията за това (направо да не повярваш) са същите като за .rar. От което следва и въпросът: "Кой е мързелив?" - "Архивиращият" човек, който без допълнителни усилия ще архивира в друг формат, или "разархивиращият" потребител, който "страда" от независеща от него софтуерна несъвместимост? Или пък просто нищо не разбира от ИТ, че да си реши сам проблема.
Може и да се замислите защо в международния сайт, който плейърите с функция за автоматично сваляне на субове масово ползват, архивите са "цип" формат.

За финал - Всеки избор в живота си има и плюсове, и минуси, и щом сте избрали да ползвате формат и програма, които обективно създават някакъв проблем, макар и не при всички, бъдете така добри да посрещнете последиците от това си решение, демек - критиките и оплакванията, дори и да са "по-гневни", а не да ги "хокате".
И проявете малко общочовешка етика и уважение, и не се заяждайте с напълно НЕПОЗНАТИТЕ вам хора, които не са такива geeks като вас, по отношение на софтуера/хардуера.


ПП. Горенаписаното "мнение", което си е спам (като на останалите) и ако бях модератор щях да се самонакажа, може да бъде формулирано и по много по-кратък и "директен" начин, но някой може да го приеме твърде лично и да се "травмира", затова съм "по-нежен" в изказа си.
Всъщност е толкова дълго само защото ми изгубихте времето с ненужен спор, затова ако сте направили грешката да прочетете тая "глупост" докрай, и ако все още четете написаното, да знаете, че реших да ви "върна жеста" и да ви размотая - хак да вие! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fastuka
коментар 5 May 2018, 11:20 PM
Коментар #22


Power Member


Група: Members
Коментари: 147
Регистриран: 15-December 04
Потребител No.: 2491



На кои субтитри архивите са прецакани? До сега не съм попадал на такива.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RexBG
коментар 7 May 2018, 09:45 PM
Коментар #23


Member
**

Група: Members
Коментари: 10
Регистриран: 22-April 18
Потребител No.: 191412



Цитат(Fastuka @ 4 May 2018, 02:41 AM) *
Какъв е проблемът да си свалите нужните субтитри, разархивирате и при нужда архивирате с друга програма и качите някъде, от където да си ги свалите на open shit kodi и да си ги ползвате? едва ли ще отнеме повече от 1-2 мин? Или сте се толкова охарчили, че нямате комп?
ПП сори, ама не се сдържах, темата ми се стори супер малоумна и писана от някой, който чака всичко на готово и го мързи сам да си реши проблема.

Хей фъстък, на забавен ли се правиш, или просто когато четеш сричаш и не може да преосмислиш написаното, може би имаш някакъв проблем, да не би да страдаш от умствена недостатъчност?
Компове колкото искаш, още от далечната 1994 година процесор амд к5 с 14 инчов черно бял монитор, прозорец 3.1 с дос, после 3.11 и така нататък до прозорец версия 10. Всичките съм ги виждал.
Финансови проблеми, не страдам от такива да предположим че имам финанси още от комунистическо време за да не се налага да гадаете. (IMG:style_emoticons/default/w00t.gif)
А за качване някъде да най лесният и не много скъп проект щеше да е да се направи огледало на този сайт да се обхожда почасово и всичко що е rar да е zip, но уви преводачите желаят техните линкове да са към този сайт явно не си много запознат като по стар член от мен. Та заради това това предложение от програмист еди кой си не аз, не е изпълнено.
И давайте да караме по същество да не почвам да се правя и аз на голям разбирател.
Във видео едно ще ти покажа лично да знаеш що е то автоматизация през този shit "KODI"
Видео Номер 1!
това го ползват повечето потребители!
Във второто видео, ще видиш моите проблеми как са решени, ако аз не мога то си има други хора за тая работа, съвети не ми трябват аз си имам съветници!
Видео Номер 2!
Към края ще видиш едни грешки ама те са поради факта че този сайт беше извън линия, аз какво съм ви виновен?
ПС: Да знаеш умишлено клиповете са със занижено качество, понеже идея си нямам твоят интернет бърз ли е, да не би случайно да плащаш най ниската скорост умишлено и заради това да се опитваш да се доказваш пред другите, докато зареди едното и край ти вече си изнервен (IMG:style_emoticons/default/rock.gif)
И не забравяйте темата е добра за обществото, най вече за ползвателите които изпитват проблем със субтитрите.
Айде фъстък и да ме помниш с добро, ако някой ти се присмива знай че вината не е в мен, не съм направил нищо умишлено. Друг на мое място спокойно би ти теглил една благословия
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Spark
коментар 9 May 2018, 02:53 PM
Коментар #24


ал би бек


Група: штъ
Коментари: 699
Регистриран: 9-June 03
Град: Турно Магуреле
Потребител No.: 1



В страницата с инфо за субтитрите вече може да се разглежда съдържанието на .RAR архив и да се теглят индивидуални файлове от архива.
Написването на това за този толкова непопулярен RAR формат отне цял час, като от 80% от времето се борих с това как различните браузъри правилно да изпишат името на файл на кирилица в Save As диалога.
При безпроблемния ZIP нещата ще са май по-сложни, защото имената на файловете може да са в DOS енкодинг като CP866 (при RAR са в UTF-8), но за юзъра ZIP-a винаги е по-лесен, докато не седне да пише и да разбере колко архаичен формат е.

Ето едно полезно четиво от любител на ZIP-a: https://marcosc.com/2008/12/zip-files-and-e...ing-i-hate-you/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RexBG
коментар 9 May 2018, 03:50 PM
Коментар #25


Member
**

Група: Members
Коментари: 10
Регистриран: 22-April 18
Потребител No.: 191412



Цитат(Spark @ 9 May 2018, 03:53 PM) *
В страницата с инфо за субтитрите вече може да се разглежда съдържанието на .RAR архив и да се теглят индивидуални файлове от архива.
Написването на това за този толкова непопулярен RAR формат отне цял час, като от 80% от времето се борих с това как различните браузъри правилно да изпишат името на файл на кирилица в Save As диалога.
При безпроблемния ZIP нещата ще са май по-сложни, защото имената на файловете може да са в DOS енкодинг като CP866 (при RAR са в UTF-8), но за юзъра ZIP-a винаги е по-лесен, докато не седне да пише и да разбере колко архаичен формат е.

Ето едно полезно четиво от любител на ZIP-a: https://marcosc.com/2008/12/zip-files-and-e...ing-i-hate-you/

Браво човече адмирации, когато човек има желание работите се получават в интерес на истината. Сега за потребители на коди остава някой да им преправи добавката, както и за други системи освен този sh*t който други потребители ползват. Освен това ако има "счупени" архиви въпросните потребители да докладват из някоя тема и всичко ще е както се казва "ПО КНИГИТЕ".Благодарен съм ти за усилията и за загубеното(отделено) време, дано и другите потребители които са изпитвали проблеми да ти отвърнат със същите думи. Благодарности!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 страници V  < 1 2
Closed TopicStart new topicБлагодаря

 



Олекотена версия Час: 24 April 2024 - 02:52 AM