Printable Version of Topic
subsunacs.net - Форуми _ Субтитри _ "Далас" | Dallas |
Posted by: gleek^ 7 Aug 2011, 05:04 PM
## Режисьор: Дейвид Джейкъбс ## В ролите: Лари Хагман, Кен Кършивъл, Патрик Дъфи, Линда Грей, Барбара Бел Гедс, Виктория Принсипъл, Шарлийн Тилтън и др.## IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0077000/## Държава: САЩ## Година: 1978 - 1979## Времетраене: ~48 минути## Резюме: "Далас" е американски сериал, чието действие се развива около семейство Юинг - фамилия, занимаваща се с нефт и едър рогат добитък. Във всички епизоди Лари Хагман играе алчния и нечестен петролен бос Джей Ар Юинг. В шоуто като матриарх на семейството участва Барбара Бел Гедс в ролята на Мис Ели, а Джим Дейвис от своя страна е патриархът Джок Юинг. Актьорът от уестърн филмите участва в сериала до самата си смърт през 1981 година. Шоуто дебютира през април 1978 година като минисериал от 5 части (сезон 1) в мрежата на CBS. Но в последствие се излъчва за цели 13 сезона от 2 април 1978 до 3 май 1991 година. "Далас" е включен през 2007 в класация на списание "Тайм" за "100-те най-добри телевизионни предавания на всички времена". През 2010 година TNT (дъщерна компания на Warner Bros.) обяви, че ще възроди шоуто с още един сезон, който ще се появи през лятото на 2012. Действието ще се развива главно около момчетата Рос Юинг III (син на Джей Ар) и Кристофър Юинг (осиновеният син на Боби Юинг). Ще видим, разбира се, и познатите ни герои от старите епизоди. Сезон 1 - http://subsunacs.net/get.php?id=74831
Сезон 2 - - ДА НЕ СЕ ПОСТАВЯТ ЛИНКОВЕ КЪМ ТОРЕНТ ТРАКЕРИ - E-Tle
Posted by: thankyou 7 Aug 2011, 05:51 PM
<#thank#>
Posted by: tosho_cool 8 Aug 2011, 05:43 PM
Класика.
Posted by: BAHKO 2 8 Aug 2011, 06:20 PM
Благодаря много и аз на пича, който се нави да превежда. Тия дни ще кача и трети сезон и лека-полека всичките.
Posted by: tosho_cool 8 Aug 2011, 06:33 PM
Dallas - Къде ги качваш?
Posted by: BAHKO 2 4 Sep 2011, 05:43 PM
Какво става с превода, ще има ли напредък?
Posted by: veso010 11 Sep 2011, 12:19 PM
Цитат(BAHKO 2 @ 4 Sep 2011, 06:43 PM)

Какво става с превода, ще има ли напредък?

При мен първи сезон вече е готов. Ако искаш-може да се разберем кой какво да прави (примерно може да започнеш втори сезон, защото аз започнах трети), за да върви по-бързо работата. Аз все още не съм качил субките никъде-може да ти ги дам, за да ги постнеш тук (ако искаш). Няма смисъл според мен да поддържаме две теми (http://subsunacs.net/ib/index.php?showtopic=37695&st=0&p=202457&#entry202457 ), и да правим едно и също.
Posted by: gleek^ 11 Sep 2011, 06:37 PM
Много се извинявам, че така се получи, но започнах работа и не ми остава абсолютно никакво време за превод. Много се радвам, че veso010 се е заел с превода и дори вече е готов с първия сезон на сериала и се извинявам, че не съм видял неговата тема.
И сега конкретно към veso010 - качи субтитрите в сайта, а аз ще ъпдейтна темата с линкове към тях
Posted by: BAHKO 2 11 Sep 2011, 07:29 PM
Благодаря за помощта и на двама ви. По-добре да затворим тази тема.
Posted by: veso010 11 Sep 2011, 08:25 PM
След 10 минути ще бъдат качени. Кога ще ги одобрят и ще станат "видими"-не зная. Ще ги качвам серия по серия, а не целия сезон в архив, за да може всеки да си избере какво да гледа. Молбата ми е Ванко, или който може, да ги качи и в описанието на торента в Замунда, НО НИКЪДЕ ДРУГАДЕ! Правени са за тук-тук да си стоят!
Posted by: BAHKO 2 12 Sep 2011, 09:46 AM
Виждам, че си качил първите 4 епизода. Ако случайно не си забелязал, да ти напомня, че първи сезон е с 5 епизода, но в повечето сайтове субтитрите за 5-ти епизод бяха отделно качени. В архива, който съм качил тук на сайта, го има финалния на първи сезон.
Posted by: Raikonen07 12 Sep 2011, 12:40 PM
Дайте и за 5 епизод суби
Posted by: veso010 12 Sep 2011, 01:49 PM
Ще го кача днес следобед или надвечер-забелязах малки неточности в правописа и пунктоацията. Ще трябва да му ударя още една бърза редакция.
P.S.
Как са тези?
Posted by: BAHKO 2 12 Sep 2011, 05:05 PM
Много добри, изгледах вече първи епизод.
Posted by: veso010 12 Sep 2011, 06:34 PM
Качих и пети епизод, а също така и архив с целия сезон.
Чакат одобрение.
Posted by: BAHKO 2 25 Sep 2011, 11:30 AM
Горе-долу какъв е прогреса?
Posted by: veso010 3 Oct 2011, 02:21 AM
Цитат(BAHKO 2 @ 25 Sep 2011, 12:30 PM)

Горе-долу какъв е прогреса?

Tайминг на серии от 1 до 5 от II-ри сезон. Горе-долу на средата.
Съжалявам за забавянето, но ми изкочиха куп задачи, и... върви бавничко.
Posted by: BAHKO 2 3 Oct 2011, 12:18 PM
Цитат(veso010 @ 3 Oct 2011, 03:21 AM)

Tайминг на серии от 1 до 5 от II-ри сезон. Горе-долу на средата.
Съжалявам за забавянето, но ми изкочиха куп задачи, и... върви бавничко.
Нормално, ще чакаме колкото е нужно.
Posted by: BAHKO 2 3 Nov 2011, 11:59 PM
Как е положението? Ще имаме ли превод скоро?
Ако някой е навит нека започва трети сезон направо, да стават по-бързо нещата.
Posted by: alex8495 5 Nov 2011, 04:41 PM
Не знам дали знаете,но това лято започва римейка на този сериал(за пръв път разбрах сега,че има първи сериал с името ДАЛАС)
Posted by: BAHKO 2 6 Nov 2011, 12:52 PM
Жалко, че сега разбираш. Явно си по-малък и не си израснал с този сериал. Идното лято няма да има римейк, а продължение на сериала. Нов сезон, в който се разказва за война между децата на главните герои.
Posted by: alex8495 6 Nov 2011, 03:04 PM
Eми да,по-малък съм си ... мислих,че е римейк,но явно не е . Нали ще се правят субтитри на продължението?
Posted by: BAHKO 2 7 Nov 2011, 11:42 AM
Цитат(alex8495 @ 6 Nov 2011, 03:04 PM)

Eми да,по-малък съм си ... мислих,че е римейк,но явно не е . Нали ще се правят субтитри на продължението?

Ще се правят 100%, но до тогава е добре да се преведат първите 14 сезона, за да го изгледаме както трябва.
Posted by: Raikonen07 27 Nov 2011, 08:05 PM
http://showsinfo.tv/forum/topic/1434-%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%81-%D1%81%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D1%80%D1%8A%D1%89%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-2012/
Далас се завръща през 2012
Posted by: BAHKO 2 29 Nov 2011, 05:18 PM
Дано докато се завърне успеем да изгледаме старите епизоди. Но със субтитрите напредък няма никакъв.
Posted by: vsb 11 Dec 2011, 01:26 PM
Някакъв шанс скоро да се появят български субтитри за втори и трети сезон?
Posted by: BAHKO 2 13 Dec 2011, 07:33 PM
Уж това чакаме всички.
Posted by: BAHKO 2 12 Jan 2012, 05:01 PM
Бахти, много несериозно се получи. С голямо желание тръгнах да качвам сезоните в замунда като мислех, че ще има желаещи да се заемат с превода, но уви...
Сега се чудя да качвам ли 4-ти сезон, след като все още нямаме субс за 2-ри.
Posted by: Lexa 15 Jan 2012, 11:26 PM
Veso010,
имаш ли нужда от помощ с тайминга или превода? Ще ти ударя едно рамо, ако искаш.
Posted by: BAHKO 2 16 Mar 2012, 07:12 PM
Извинявам се, че пак връщам темата. Някой желаещ все пак да преведе сезоните, за които има английски субтитри?
Posted by: Sega 23 Apr 2012, 07:12 PM
Има интерес за превеждане
Ще се се опитам да го организирам.
2 или 3 сезон трябва да се започне, защото втори сезон нали отчасти преведен от преводача на 1 сезон?
Posted by: BAHKO 2 30 Apr 2012, 11:12 PM
Ами преведен е отчасти уж, но минаха много месеци, в които не видяхме никакъв превод. Той май не е влизал изобщо. По-добре да се започне от 2 сезон.
Радвам се, че има раздвижване.
Posted by: Sega 9 May 2012, 12:04 PM
Цитат(BAHKO 2 @ 1 May 2012, 12:12 AM)

По-добре да се започне от 2 сезон.
Радвам се, че има раздвижване.
Да има интерес към Далас и може би и от двама човека. Може да пробваме да се организира и раздели превода.
Стига да не е проблем, че и двамата са ентусиасти и не са превеждали досега "професионално".
Може ли да ни насочите към най-добрите субтитри и съответно филма за 2 сезон, които могат да се ползват?
За да не попаднем на нещо неподходящо?
И има ли ги и на руски или френски или са само на английски?
Posted by: BAHKO 2 20 May 2012, 02:39 PM
http://subsunacs.net/get.php?id=74798
Като прикачен файл тук слагам за останалите епизоди - от 13 до 24.
А епизодите са в замунда, не може да се дават линкове тук.
Posted by: trifon81 2 Jun 2012, 08:53 PM
Posted by: BAHKO 2 14 Jun 2012, 06:04 PM
Някакъв напредък? Хората напират.
Posted by: Sega 17 Jun 2012, 06:09 AM
Цитат(BAHKO 2 @ 14 Jun 2012, 07:04 PM)

Някакъв напредък? Хората напират.

За съжаление не им върви на тези преводи май. Направо се закъсня. че вече излъчиха новия сезон и беше добре да е преди това преведен.
Точно сега има голям интерес за Далас. И за новият сезон вече има субтитри - какви бързаци
Единият дето се нави е започнал, уж е бързак за предни преводи дето е правил, но с Далас нещо му тръгна бавно, сега влезе в изпити и за момента е спрял. Друг един също каза, че ще превежда, но през май месец се разболя и после замина за чужбина скоростно и така.
Posted by: BAHKO 2 17 Jun 2012, 12:34 PM
Никой не е длъжен в крайна сметка. Но се дразня, вече 1 година напразни обещания само.
Posted by: naadq 21 Jul 2013, 09:37 AM
Няма ли желаещи да превеждат
Posted by: trifon81 21 Aug 2013, 05:30 PM
Жалко,че все още няма смелчага който да се заеме.И жалко,че за някои сериали бози веднага има кой да ги преведе,а за тая класика няма!
Posted by: speedbg 5 Oct 2013, 07:59 PM
Превеждам,но бавно ако някой иска да помогне да пише ЛС
Posted by: BAHKO 2 9 Oct 2013, 02:20 PM
Благодаря ти, че си се захванал.
Posted by: trifon81 17 Nov 2013, 01:46 PM
Цитат(speedbg @ 5 Oct 2013, 08:59 PM)

Превеждам,но бавно ако някой иска да помогне да пише ЛС
Благодаря,че превеждаш,дано да го довършиш.Жалко,че не мога да помагам!
Posted by: speedbg 24 Nov 2013, 12:00 PM
Цитат(trifon81 @ 17 Nov 2013, 02:46 PM)

Благодаря,че превеждаш,дано да го довършиш.Жалко,че не мога да помагам!
Надявам се някой да се включи към 3 сезон
Posted by: speedbg 22 Jan 2016, 08:26 PM
Търся субтитри на английски за сезон 4
Posted by: ibizza 8 Feb 2016, 10:58 AM
След сезон 3 не може да изтегли.Някой който може да помогне да пише.
Posted by: asterics78 16 Jun 2018, 03:27 PM
Здравейте.Разполагам със пълната колекция на Далас на двд със английски субтитри но незнам как да извадя субтитрите за да ги кача тука.
Posted by: irina18 22 Aug 2018, 05:49 PM
здравейте ,и аз бих искала да попитма евентулано след сезон 3 ще има ли превод? иначе всички сезоно ги има в piratebay, от там ги изтеглих аз лично! Но за сужаление няма субс? Някой в моемнта превежда ли?