IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА ЗА ПОСТВАНЕ В РАЗДЕЛА!
2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topicБлагодаря
> Avetorrents, Сребролюбец
Grinch
коментар 7 Apr 2019, 04:02 PM
Коментар #1


Newbie
*

Група: Members
Коментари: 1
Регистриран: 27-January 19
Потребител No.: 192192



Колеги, собственикът на avetorrents е въвел ново правило. За определени торенти, събира пари за преводачите, обаче само за някой. В същото време използва и субтитри от нашият сайт. Някой да е получил пари? Въпросът е следния. Ние правим субтитри, понеже ни е хоби и не работим за пари, но в същото време, този "Gong" ни използва нашите субтитри и ни иска пари за "негови". Доста странно ми е.
Дайте си мненията.Благодаря ви.
П.С: уточнявам, че аз не искам пари за моята работа. Правя го само и само за удоволствие.
Прикачени миниатюри
Прикачена картинка
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Реклама
коментар 7 Apr 2019, 04:02 PM
Коментар #












Go to the top of the page
 
Quote Post
sergoastra
коментар 8 Apr 2019, 10:29 PM
Коментар #2


Newbie
*

Група: Members
Коментари: 8
Регистриран: 18-November 15
Потребител No.: 187051



Цитат(Grinch @ 7 Apr 2019, 05:02 PM) *
Колеги, собственикът на avetorrents е въвел ново правило. За определени торенти, събира пари за преводачите, обаче само за някой. В същото време използва и субтитри от нашият сайт. Някой да е получил пари? Въпросът е следния. Ние правим субтитри, понеже ни е хоби и не работим за пари, но в същото време, този "Gong" ни използва нашите субтитри и ни иска пари за "негови". Доста странно ми е.
Дайте си мненията.Благодаря ви.
П.С: уточнявам, че аз не искам пари за моята работа. Правя го само и само за удоволствие.



Няма как да не взема отношение по темата......
Реално те взимат по 2 лв на всяко сваляне на торента и ми е много интересно как си ги разпределят..Като знам колко са Лакоми съм убеден че сами си бъркат по джобовете. А това че използват безплатно чужди субтитри и искат пари за тях е повече от безобразие - при кого отиват парите..... Пораснали са им толкова големи уши че са седнали върху тях и не чуват какво е мнението на повечето потребители. Решиш ли да изкажеш мнение различно от тяхното си БАН а в същото време ни наричат Уроди и смятат че извинението им е достатъчно (аз лично не съм видял такова). Да не говорим за това че сред изгонените хиляди потребители има много класни преводачи.
Видовден има...Срам ме е за тези които останаха там но ние Българите сме послушни и обичаме някой да ни командва....

Не ми пука за правописните грешки - Серго

Този коментар е бил редактиран от sergoastra на 8 Apr 2019, 10:30 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DCsubs
коментар 8 Apr 2019, 11:47 PM
Коментар #3


Newbie
*

Група: Members
Коментари: 5
Регистриран: 24-January 16
Потребител No.: 187546



Grinch, къде си качил тези твои субтитри на 4ти сезон на ШЕФ че искам да го гледам пък не ми се дават 2лв?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sergoastra
коментар 9 Apr 2019, 07:04 AM
Коментар #4


Newbie
*

Група: Members
Коментари: 8
Регистриран: 18-November 15
Потребител No.: 187051



Ако трябва някъде да се плаща за субтитри то тук е мястото и в сайтове като този а не в тракерите.
С удоволствие бих платил за труда на преводачите но на правилното място
Go to the top of the page
 
+Quote Post
slim_shady
коментар 9 Apr 2019, 12:23 PM
Коментар #5


Advanced Member
***

Група: Members
Коментари: 63
Регистриран: 25-June 07
Град: Монтана
Потребител No.: 90022



Цитат(DCsubs @ 9 Apr 2019, 12:47 AM) *
Grinch, къде си качил тези твои субтитри на 4ти сезон на ШЕФ че искам да го гледам пък не ми се дават 2лв?


Бих ти препоръчал да смениш avetorrents с filmzonebg
И там има някой недостатъци, но няма да ти искат пари.
Иначе по темата. Преди години гонг ми предложи да превеждам за аветорентс за някакви смешни пари
(12-15 лева на филм), без да избирам какво да превеждам и без право да си качвам субтитрите.
Естествено отказах.
Щом взимат пази за чужд труд, по-добре този сайт да се бойкотира.
Аз нямам регистрация там (и не ми се прави) и не мога да видя,
но едва ли имат чак толкова оригинално съдържание, което го няма другаде.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DCsubs
коментар 9 Apr 2019, 12:36 PM
Коментар #6


Newbie
*

Група: Members
Коментари: 5
Регистриран: 24-January 16
Потребител No.: 187546



Знам ги тези тракери, ама GRINCH пише, че са ползвани негови субтитри
да ги покаже иначе работата отива на тролско писане на фалшиви новини и чесане на злобни езици
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axe
коментар 9 Apr 2019, 04:04 PM
Коментар #7


Member
**

Група: Members
Коментари: 26
Регистриран: 20-July 08
Потребител No.: 115597



Точно така, коментари плод на злоба и завист. И аз съм на това мнение.
Нека допълня, че щом субтитри качени тук в сайта са разпределени по всички торент тракери да се ползват свободно, то какви претенции може да имат преводачите като Grinch и останалите, чиито субтитри са отново със свободно ползване дори и в avetorrents? То е повече от ясно и е очевадно кои преводи са с ограничение. Аз прегледах сайта и мнението на Серго е подвеждащо за всички останали потребители.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sergoastra
коментар 9 Apr 2019, 08:44 PM
Коментар #8


Newbie
*

Група: Members
Коментари: 8
Регистриран: 18-November 15
Потребител No.: 187051



Нямам никакво намерение да подвеждам никого
Нека направим един анализ....качили сте за 20 дена 6 торента дето ги има и по другите тракери.....

1 вариант - Има средно по 70 сваляния. Това означава че са ги свалили 70 човека - 40 випа и 30 дето са си платили.....30 х 2 са 60 лв - това е цената която спечелихте за хилядите изгонени хора. Халал да ви е Богатството...

и 2-ри вариант - всички випове са си платили по 2 лв щото при вас всичко е под команда. Значи 70 х 2 са 140лв - ако са 6 преводачите това означава че са взели по 22лв.....Е...халал да им е и на тях богатсвото...

Да не се заблуждаваме ..... сега слагате преводачите на 1-ва линия - така навремето са слагали децата отпред че да не ги застрелят......

Нищо Злобно не казвам - никого не обиждам - и най малко подвеждам

Този коментар е бил редактиран от sergoastra на 9 Apr 2019, 08:54 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DCsubs
коментар 10 Apr 2019, 03:19 PM
Коментар #9


Newbie
*

Група: Members
Коментари: 5
Регистриран: 24-January 16
Потребител No.: 187546



GRINCH нещо мълчи по темата много интересно. Пуска тема да види какви са нагласите на потребителите за аветорентс и гледа сеир само. Жалка жабота от Жалка миджитурка. просто по цензурно не можах да го кажа.
За мен този потреител е някакъв трол-завистник. Такива субтитри, които той се жалва няма никъде качвани да не говорим че той няма качени нито едни субтитри на руски филм в този сайт иначе надава вой като ритнато псе, че са му крали субтитрите. Да не говорим че Шеф го превежда жена в друг сайт и то много по бавно откокото го пускат в аве-то, така че и там няма как да се недоволства че са крадени понеже са публикувани седмици преди пускането им свободно.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
vkehayov
коментар 10 Apr 2019, 04:19 PM
Коментар #10


Power Member
****

Група: Members
Коментари: 135
Регистриран: 20-November 08
Град: Добрич
Потребител No.: 123375



Цитат(DCsubs @ 9 Apr 2019, 12:36 PM) *
Знам ги тези тракери, ама GRINCH пише, че са ползвани негови субтитри
да ги покаже иначе работата отива на тролско писане на фалшиви новини и чесане на злобни езици


Май не можеш да четеш. Никъде не пише, че са ползвани негови субтитри. Иначе Avetorrents го отсвирих още преди много години. Тракер за балъци. (IMG:style_emoticons/default/laugh1.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DCsubs
коментар 10 Apr 2019, 05:14 PM
Коментар #11


Newbie
*

Група: Members
Коментари: 5
Регистриран: 24-January 16
Потребител No.: 187546



Ето какво пише на първия ред в тази тема:
Колеги, собственикът на avetorrents е въвел ново правило. За определени торенти, събира пари за преводачите, обаче само за някой. В същото време използва и субтитри от нашият сайт...

Най-долу е сложена картинка със сериала ШЕФ 4, което така показано значи че това са негови субтитри. Ако са за други субтитри които са качвани тук преди това да даде актуален пример. Доколкото съм забелязал там се искат 2 лв само за техни преводи, за субтитри правени от друг всичко се тегли свободно!

Айде преди да пишете проверявайте малко каква е действителността понеже ми писна от пъпчиви тролчета...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sugarv4
коментар 11 Apr 2019, 10:14 AM
Коментар #12


Advanced Member


Група: Members
Коментари: 58
Регистриран: 5-May 12
Град: Варна
Потребител No.: 172881



Да взема и аз отношение по въпроса.
В картинката на Grinch е заградена информацията, че торентът може да се свали само от ВИП потребител, а не, че субтитрите за Шеф 4 са негови. И между другото, субтитрите, които се качват "бавно" в безето, са в пъти по-свестни от вградените, преведени скорострелно и непроверени за грешки, субтитри на Avetorrents. Но всеки сам избира с какво качество на субтитрите да гледа.
Аз също имах изпълнения с Avetorrents. Преди време преведох двусерийния руски филм Медное солнце и качих субтитрите в BukviBG. Докато се ровех из интернет, съвсем случайно, можеше и изобщо да не разбера, открих, че филмът е качен в Avetorrents с вградени български субтитри. Казах си, я да видя кой го е превел, и какво да видя - благодарности за субтитрите на sugarv4. Никой не е питал нито мен, нито BukviBG дали може да се вградят субтитрите. Според мен, дори и преводачите да нямат авторски права върху труда си, най-малкото е неуважително субтитрите им да се вграждат без съгласието им. Писах на Avetorrents, за да ги питам защо просто не са дали линк към субтитрите, както е прието в другите торент тракери, но дори не благоволиха да ми отговорят. Още едно доказателство за етиката им, или по-точно - за липсата на такава.
Та дотук с темата Avetorrents.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vkehayov
коментар 13 Apr 2019, 07:58 PM
Коментар #13


Power Member
****

Група: Members
Коментари: 135
Регистриран: 20-November 08
Град: Добрич
Потребител No.: 123375



Цитат(DCsubs @ 10 Apr 2019, 06:14 PM) *
Ето какво пише на първия ред в тази тема:
Колеги, собственикът на avetorrents е въвел ново правило. За определени торенти, събира пари за преводачите, обаче само за някой. В същото време използва и субтитри от нашият сайт...

Най-долу е сложена картинка със сериала ШЕФ 4, което така показано значи че това са негови субтитри. Ако са за други субтитри които са качвани тук преди това да даде актуален пример. Доколкото съм забелязал там се искат 2 лв само за техни преводи, за субтитри правени от друг всичко се тегли свободно!

Айде преди да пишете проверявайте малко каква е действителността понеже ми писна от пъпчиви тролчета...


Аман от сополанковци!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dreben23
коментар 15 Apr 2019, 12:25 PM
Коментар #14


Member


Група: Members
Коментари: 10
Регистриран: 26-May 09
Потребител No.: 135103



Цитат(vkehayov @ 13 Apr 2019, 08:58 PM) *
Аман от сополанковци!


Ако не почнете да им плащате на преводачите, ще ви избягат. Аз примерно досега съм споделял букви, за да можете много хора да гледате. Но тази порочна практика не може да продължава до безкрай. На мен не ми коства нищо да превеждам без да качвам какво и да е било. Потребителите трябва да знаят, а и шефове на сайтове и торенти, че този труд трябва да се заплаща. Иначе няма букви мукви, сладури! Не може аз десетки години да превеждам за 0 лв, при положение че съм един от най-добрите. Освен това със сигурност има много хора, на които им се плаща. Не мислете, че преводачи ще се кьорим ей така, вечно цял живот. Но няма никакъв смисъл да превеждам и да не качвам превода си, ще го гледаме само вкъщи примерно. Замисляли ли сте се, че някой от преводачите може да си направи свой сайт и като ви сложи буква за СМС какво става с другите сайтове и печалбата им?
Всичко, което влагат ще им е напразно, ако нямат букви. Всички целите да прецаквате преводачите. Превел съм стотици филми, дори хиляди, никога не дава никой стотинка. Всички прецаквате преводачите, а преводач ако си направи сайт, ще ви вземе потребителите, толкова ли нямате акъл в главите си?

Няколко филма мога да преведа за престиж, за да разберете, че съм добър, но защо очаквате да превеждам цял живот така. Аз нямам ли свое коремче, което се нуждае от храна. Да не говорим, че в един магазин никога не съм.взимал сиренце без кинти минти, приятели.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sergoastra
коментар 15 Apr 2019, 01:02 PM
Коментар #15


Newbie
*

Група: Members
Коментари: 8
Регистриран: 18-November 15
Потребител No.: 187051



А бре вие нормални ли сте бре - има си сайтове за субтитри и ако трябва да се плаща ще е там. Тракерите никой не им е бил телеграма да качват субтитри. Тракерите да си качват филмите а сайтовете за превод - преводите.... Голями бизнесмени станахте всички.... Нямам нищо против да платя ако искам БГ субтитри но искам сам да си избера филма за който да платя а не да ми пробутвате някой слаб филм и първо да платя за да го гледам а после да оценявам дали си е струвал превода. Най вероятно съществува Картел между тракери и преводачи така че ние потребителите да плащаме 2 пъти за едно и също нещо - дали 1 преводач ще иска по 2 лв на всяко сваляне......Съмнявам се.
А ти дето имаш коремче вземи се наяж а недей да просиш по чатовете парички - като си толкова добър преводите ти ще се свалят и ще печелиш....

" Не ме яд че ме лъжеш а ме е яд че ме караш да ти вярвам"

Този коментар е бил редактиран от sergoastra на 15 Apr 2019, 02:11 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topicБлагодаря

 



Олекотена версия Час: 19 March 2024 - 08:21 AM