Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Проблем със субтитри
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
roBO
Понеже не видях подобна тема ,а имам нужда от малко помощ реших да направя такава в този раздел ,ако модераторите сметнат за необходимо нека я преместят.Имам проблем със субтитрите на колежани за последните два епизода на 2ри сезон 9 и 10 при стартирането ми дава много странна грешка ,която до сега не съм виждал ,пробвах с различни кодеци програми ,но...ТЦ!
Ето каква е грешката :
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1572/14...31591673104.JPG
vsfilter:syntax error at line 1886

на какво може да се дължи?
insomnias
Провери дали тези, които съм прикачила тук, ще ти тръгнат.
theobromon
Цитат(roBO @ 16 Mar 2009, 03:14 AM) *
Понеже не видях подобна тема ,а имам нужда от малко помощ реших да направя такава в този раздел ,ако модераторите сметнат за необходимо нека я преместят.Имам проблем със субтитрите на колежани за последните два епизода на 2ри сезон 9 и 10 при стартирането ми дава много странна грешка ,която до сега не съм виждал ,пробвах с различни кодеци програми ,но...ТЦ!
Ето каква е грешката :
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1572/14...31591673104.JPG
vsfilter:syntax error at line 1886

на какво може да се дължи?


roBO, това съобщение те уведомява, че в ред 1886 има синтактична грешка, почти сигурно е, че става въпрос за неправилно изписан ред с тайминг в SRT-файла. Тук под "ред" се разбира всеки един ред в текстовия файл, дори и празните, а не както са номерирани отделните реплики. Отвори файла с текстови редактор, напр. Notepad, преброй редовете до 1886 и ще видиш къде е грешката - напр. излишен интервал, неправилен символ и др.(За грешка не се броят правописните в самата реплика, а само в изписването на тайминга или номера на репликата.) Лошото е, че няма как да разбереш кой точно е 1886-ти ред - просто трябва да ги преброиш един по един. Като го намериш, оправяш грешката и това е!
Morskiq
Цитат(theobromon @ 17 Mar 2009, 03:10 PM) *
Лошото е, че няма как да разбереш кой точно е 1886-ти ред - просто трябва да ги преброиш един по един.

Има начин! Трябва в текстовия редактор Format -> Word Wrap да е изключен, а във View -> Status Bar да е включен. Тогава долу вдясно се вижда на кой ред е курсора. smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.