Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Dvd Player Subtitels
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
defence
Ами аз плейвам DVD-to през PowerDVD...Размерът на буквите, така като гледам, е не повече от 18-20....Искам да го направя към 24...И да уточня: не става дума за нещо рипнато (avi, mkv и т.н.) a за DVD с VOB-ове...
Fastuka
Абе ти така ясно си се изразил в първия си коментар, че всички останаха с впечатление, че става на въпрос за
hardware dvd player blink.gif
Spark
Първо трябва да ги рипнеш със SubRip. После да си направиш наново ДВД-то със DVDlab Pro или нещо от сорта... 2-3 часа играчка не ти мърдат на филм smile.gif
boystaikov
Имам запитване за този дивх плеър. Инфо я взех от рекламната брошура на Метро за периода 14.06 до 27.06.2007 (днес е 26.06.2007) остават 2 дни, т.е. едн ден.
на стр. 29 в брошуата се предлага следния плеър:
ELITE
Pro Subtitle
DVD плейър PV-5M
- поддръжка на различни видове субтитри: MicroDVD (*.sub, *.txt), SUbRip (*.srt), SubViewer 2.0 (*.sub), SAMI (*.smi, *.sami), PowerDivX (*.psb), Sub-Station Alpha (*.ssa), Advanced Sub-Station Alpha (*.ass), TMPlayer (*.txt);
- регулиращ се азмер, цвят, позиция на DivX субтитирите;
- поддържа до 6 линии на субтитрите и 360 знака;
- DivX субтитри с имена от: Английски, Испански, Португалски, Румънски, Унгарски, Руски, Български, Сръбски, Украински, Македонски???, Хърватски, Албански;
- DVD, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, HDCD, MP3, PICTURE CD, DivX, Xvid, MPEG4, JPEG;
- поддържа DivX 3.X/4.X/5.X/6.X, MPG IV 2 / 5.1 channel, 2 MBPS bitrate, full D1 (720*480) resolution, Non-ISO MPEG IV V3 / V2;
- PAL/NTSC

ЦЕНАТА:
без ДДС 59,99 лв
с ДДС 71,99 лв

-----------------
Моля, който разбира нека каже заслужава ли си човек да си купи този плейър. Марката много ли е кофти, въпреки прекрасните характеристики. Някой купил ли си го е вече, или пък да го е пробвал в МЕТРО.
Чакам коментара Ви.
Чао.
Boygenius
Аз бих си го купил, ако вече нямах ELITE-а, който имам от 4 години и който работи без какъвто и да е било проблем оттогава.
spedey
boystaikov, тогава си го купувай...
boystaikov
Вижте какво намерих в един форум!!!
"Насо, преди два дена купих за подарък двд Еlite PV-5M. Това изкара огромни, дебели, широки субтитри. Освен това има опция да си настроиш субтитрите на три големини. Освен това, мисля си че, предава много по-добре от 400 USB."
----------
Изводите оставам за вас, а аз най-вероятно , ако не си го купя, ще съм голям тъпак, най-малкото ще го подаря на някой любим човек, който ще се израдва максимално!!!!
За пръв път чувам да се продава свободно без да се добавят по някакъв странен и нелегален начин фърмуеъри и пр. Взимаш си го и всичко си му е там , големи суби, цветове, жълто , бяло , сиво - кво ти е кеф. Ей, маму му стара много взех да се навивам само да не е свършил или пък с изтекъл срок на промоция (която ще е от 8-10 лв някъде).
---------------------
Дано изкара поне 4 години като на човека по-горе...
ех...., най-после!!!
-----------
а относно човека който питаше за 4те тонкоолони + буфер, мисля че в инфото пише ясно 5.1
boystaikov
Както си и знаех. Гадните и тъпи гнусни МУТРИ от ЕЛИТЕ се опитват да продават перфектно лъсната и задрава ябълка - прогнила обаче отвътре!!!!
Прочетете това и сами ще се отвратите... Поне на мен ми стана гадно.. За пореден път в България се прави следния номер - пуска се нещо много модерно , с иновации, което е страше дефицит, но недоизкусурено и най-важното пускат го на супер ниска цена от 60 лв.
Вижте всичко все пак:
--------------------------
"И аз се ПРЕЦАКАХ да си го купя sad.gif
Ето най-фрапиращите проблеми:
1. Чете CD-та и DVD-та по системата "Тука има-Тука нема" - средно 50% от подложките не ги чете - всякакви видове пробвах и скъпи и евтини и стари и нови много нестабилно се държи - някои ги прочете на 7-8 вадене/слагане.
2. Големите 2 размера от субтитрите ги яде по краищата особенно ако са повече от 35-40 символа на ред, фукнцията му за автоматично пренареждане е пълна скръб.
3. Дистанционното и то иска по 3-4 пъти да натиснеш бутоните за да задейства - което след 5 мин работа с него ме доведе до бяс.
4. Не си го купувайте от Метро - там ти дават да си избереш 1 от кашоните и не може да го изпробваш никъде - има изложена бройка и като поискаш да изпробват тази която си избрал - отказват - всички били еднакви, дори и в тока не ги включват да видят светват ли. А дамата която прави гаранционните карти не си направи труда да го отвори дори и да напише серийният номер. На въпросът ми защо - отговори че сами ще си го напишем, всъщност вземате котка в чувал и ви оставя да се надявате да е наред бройката.
5. Менютата му които уж трябва да са на български са на някаква невероятна шльоковица - част от думите на английски другата част на български написан с латински букви като за превода е избирана българска дума която да пасва на броя букви на английския текст - в резултат менюто е абсолютно нечитаемо.
6. Докато е включено DVD-то (през скарт-а) телевизорът ми се смущава и излизат разни лети по него, ако искате да гледате телевизия DVD-то трябва да се изключи от тока (не е достатъчно от дистанционното).
7. Пуснах широкоекранни филми и забелязах че част от картината отляво и от дясно се изрязва - това много лесно се установява като натиснете пауза и с бутона зуум мащабирате картинката - при 1/2 се вижда ясно че я няма част от картината.

За 6 и 7 точка не съм убеден че проблемът е само на плеярът но и без тях проблемите му са много
Така че преди да пуснат фиксове за тези проблеми - съветът ми е НЕ ГО КУПУВАЙТЕ БРАТЯ - ще Ви скъса нервите
Винаги съм знаел че не съм достатъчно богат да купувам евтино - но човек явно се подлъгва"
---------------------
тук може да прочетете и всички мнения за този супер нов плеър на супер цена - доволни и разочаровани:
http://forum.setcom.bg/index.php/topic,31619.0.html

*Съжалявам че с такъв ентусиазъм пуснах пост за този плеър Елите - всички знаем че са мутри нещастни , но пък жаждата за по-големи субтитри е огромна (предполагам у всеки) и затова смятах че ще е нещо супер готино . Е, очаквах ако излезне нещо такова някой ден , да е поне на цена 100-150 лв - поне аз бях готов да дам толкова. А то, какво. 60 лв!!!!
БРЕХ!!! Да му се не види... щех и аз да захапа кукичката и да си го бия у тъпата куха лейка...
Сори за всички прецакали се, на другите ни остава да чакаме да излезе марка на която да имаме повече доверие и с повече тежест!
Чао.

=============================
*Е, има и друго мнение по въпроса, съвсем умерено и не толкова скандалн озвучащо за отвратителността на плеъра - явно нещата опират до това , какво ще извадиш от торбата - К или П".
Противоположно мнение - контрапункт от 20.06.2007:
"Аз имах PV-399 New със Зоран процесор и бях много доволен, не е имало диск да не тръгне, лоадера не беше капризен само дето субтитрите бях ас много малък размер. Гледам го на 25" телевизор 4:3.
Сега си взех PV-5M от метро и съм доволен.
Продължителността на филма се маха от бутон OSD (едно натискане-колко остава второто го премахва).
Наистина езика на менюто е силно казано български но става да го разбереш, но ако го избереш да бъде на англииски тогава субтитрите на DivX/XviD излизат на маймунки.
Лоадера е капризен - издава разни звуци при тръгване да чете дисковете и ако диска е малко зацапан не го чете докато не го изчистиш (стана с DVD disk).
Субтитрите на рамер 2 се четат добре, рядко изяжда по една буква в края ама аз и без нея знам какво пише. Когато са малко думи на реда понякога ги разпределя по целия ред и стоят далеч една от друга което малко дразни но се свиква и е по добре от това да се напрягаш.
Дистанционното работи добре на около 4 м но ако не го насочваш към плеара а малко встрани и надолу тогава всяко натискане си работи и не се дразниш (поне при мен е така)."
tiki
Ако съм разбрал правилно, много хора се оплакват от малък размер на буквите при
DIVX филмите когато ги гледат на DVD Player. Аз имам два - Roadstar и KTN
Проблема си реших много лесно. Преди да ги запиша на CD или DVD диск,
с помощта на WORD маркирах всички редове на субтитрите и направих
буквите главни. Така се четат без проблем. Просто, лесно и удобно за
непретенциозни към цвят на буквите и различен шрифт.
spedey
Малко необичайно, но и това е решение...
chocho1980
Как мога да уголемя субтитрите на двд?Когато гледам филма на компа няма проблем,но когато си пусна да е на двд през ТВ са прекалено малки и няма как да се уголемяват.
Faraona
ami parvo gi uveli4avash na maksimum i sled tova gi ka4vash ili vgrajdash
ponkass
Незнам дали е тук мястото но поне е горе долу в тази област.

Купих си нов ДВД плейър Самсунг DVD-P171 http://www.pazaruvaj.com/dvd-plejyri-c3163...-p15137653.html тук можете да го видите (ТОВА НЕ Е РЕКЛАМА!). Поддържа всички видео типове и формати, съответно и субтитри на български за DivX. Няма проблеми при четенето им но има един по-интересен и определено дразнещ проблем - НЕ РАЗЧИТА ЦИФРИТЕ! Там където например има цифрата 1000 в субтитрите просто не я показва!!!! Мъчих по всякакви начин да пипам .SRT файла, сменях кодирането, шрифта, дори пробвах да го правя .ТХТ но цифрите така и така не излизат, иначе всичко друго е наред. Ще се радвам някой да даде съвет какво да правя. Проблема в самия плейър ли е? В разширението на субтитрите или има някаква друга дяволска причина?!?
tiki
Не съм срещал подобен проблем, но не мисля че е от кодировката на субтитрите. По скоро е някакъв пропуск във фърмуеъра на ДВД-то. Най-добре се обърни към гаранционния сервиз за помощ. Иначе ти остава варианта, да пишеш с думи всички цифри в репликите. Успех.
Boygenius
Направи неутрален тест. В прикачения файл има два формата с три реда. Виж дали ти излизат на плейъра с какъвто и да е филм.
spedey
infra
Свалих си 2 ДВД-та от замунда, след това ги записах на дискове.До тук добре,но когато ги пуснах на двд-то всичко си тръгваше , но не и субтитрите. http://zamunda.net/details.php?id=93662 това е единят от филмите-
Звук: Dolby Digital 5.1

Езици: Английски

Субтитри:

- Български /два вида/
Аджеба как да ги пусна?Рипнах го със неро 6,в менуто на филма няма български субс.Не мога да разбера..при свалянето на торрента нямаше никави суб фаилове само двд фаилове (.ifo .vob)без никакви други .srt/sub фаилове.Помогнете ако можете..
R1 е региона.Нито на ПЦ-то нито на Домашното кино мога да ги пусна.Плаера които ползвам на пц-то е Power dvd /vlc.
едит аз се оправих
StraightEse
Нормално е в менюто да няма бутон за бг титри. Пробвай с бутончето "subtitle" на дистанционното
или от менюто за субтитри избери английските.
gosh_ka67
Имам един проблем .Записвам дискове за двд,но субтитрите винаги като се гледат на двд-то излизат с много малки букви.
Някои може ли да ми каже как могат да се увеличат.Имам предвид (font-a)?

мерси предварително
dimper
Трябват ти две програми първо,Аvi Recomp с която субовете ще се вгръдят, а втората е Subtitle Workshop,с която ще ги уголемиш и ще ги конвертираш в формат ssa.
Ето ти и линкове за програмите.

http://zamunda.net/download.php/97176/avi%20recomp.torrent - Avi Recomp v 1.2.3

http://zamunda.net/download.php/96336/Subt...orkshop.torrent - SubtitleWorkshop 2.51

Ако имаш въпроси пиши.
gosh_ka67
Цитат(dimper @ 23 Dec 2008, 11:08 AM) *
Трябват ти две програми първо,Аvi Recomp с която субовете ще се вгръдят, а втората е Subtitle Workshop,с която ще ги уголемиш и ще ги конвертираш в формат ssa.
Ето ти и линкове за програмите.

http://zamunda.net/download.php/97176/avi%20recomp.torrent - Avi Recomp v 1.2.3

http://zamunda.net/download.php/96336/Subt...orkshop.torrent - SubtitleWorkshop 2.51

Ако имаш въпроси пиши.


Аз ги уголемявам със SW,но въпроса ми е като са отделен фаил дали може да стане.Може ли без да са вградени да се станат по-големи буквите.
Аз ги записвам уголемени и пак ги показва с малки букви.Искам без да са вградени да станат по-големи във филма.
Да се показжат по-големи букви.

мерси предварително
Spark
Мисля, че трябва да се флашне самия ДВД плеър с друг фърмуер с по-голям шрифт (ако има такъв фърмуер).
fuxsii
Незнам дали е тук мястото но поне е горе долу в тази област.

Няма проблеми при четенето им но има един по-интересен и определено дразнещ проблемл.като ги запиша на дискове или флашка и ги пусна на ДВД плейъра имам Проблем с фона на суб Ще се радвам някой да даде съвет каква програма ми трябваза да направя фон или по плътни субтитрите зада мога да гледам без да гадая на ДВД плейъра на компа няма проблеми
unnu
1. Изтегли си AviSub 1.9 (потърси в Google, навсякъде я има).
2. Стартирай програмата.
3. От Load Avi избери видео-файла.
4. Дай отметка на Delete Temp Files.
5. От Load srt, txt, idx избери субтитрите.
6. Настрой си шрифта. *
7. Кликни на Generate Subbed Avi. **

Изчакай процесът да се извърши напълно (100%). В папката с филма ще се е появил файл, с разширение *.divx. Копирай само него на флашка, или го запиши на диск, без да слагаш файл със субтитри. Като пуснеш филма на плеър, би трябвало субтитрите да тръгнат автоматично, да са по-големи, по-плътни и да са прилепени към картината. Ако не се заредят, натисни бутонът Subtitles на дистанционното. Трябва да се появят. Пиши, да видим какъв е резултатът.

* На Font Charset настрои RUSSIAN, а на Language - bg BULGARIAN. За останалите настройки ти препоръчвам: Font - Arial; Text - бял; Outline - черен; Outline Width - 2; Font Style - Normal; Font Size 23.
** На стар компютър (1.6GHz, 512MB RAM) цялата галимация отнема 5-10 минути. wink.gif
Дано съм ти помогнал.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.