Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Dvd Player Subtitels
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
GYM17
Здравейте на всички
Проблема ми е че имам ДВД което чете само *.sub файлове/за субтитри/,обаче не всеки път филмите които записвам на дискове са ми с такива титри и се налага да ги конвертирам.Та когато ги конвертна в "sub" файл с програмата "subtitle workshop" нещо става и пак ДВД-то не ги чете sad.gif Моля ако някой има идея защо така става да ме светне,или ако знае друга програма за конвертиране - Благодаря ви
bat_ranbo
трябва да ги конвертираш не в какъв да е sub формат, а в microdvd формат.
Mop3rs
Цитат(Mop3rs @ 23 Jul 2006, 05:28 AM)
http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09017301

Дали ще усетя обстановка като в кино с тази система? biggrin.gif Ще имам ли проблеми с гледането на DivX филми и с българските субтитри?

Благодаря предварително за отговора!
*


unsure.gif
Shimbadze
Да, най-вероятно.
Защо ли?
Ми, то eddie го е написал...
Цитат
dijon, Panasonic и Sony използват собствени чипове за DivX плеърите им, така че единствените ъпдейти в последствие могат да се очакват само и единствено ако техните съпорти благоволят да напишат такива.

Демек, щом заревеш, че са ти малки субтитрите, калпав им е шрифта или вече не чете това-онова, ще получиш -> :fuck:
Mop3rs
Благодаря, Shimbadze!
Boygenius
Цитат(GYM17 @ 23 Jul 2006, 06:01 PM)
Здравейте на всички
Проблема ми е че имам ДВД което чете само *.sub файлове/за субтитри/,обаче не всеки път филмите които записвам на дискове са ми с такива титри и се налага да ги конвертирам.Та когато ги конвертна в "sub" файл с програмата "subtitle workshop" нещо става и пак ДВД-то не ги чете sad.gif Моля ако някой има идея защо така става да ме светне,или ако знае друга програма за конвертиране - Благодаря ви
*


Отвори ги с Notepad и изтрий първия ред дето е {1}{1}..., например "{1}{1}25.000"
GYM17
Благодаря на "бат ранбо" и на "бойгениус",извинявайте че не съм могъл да прочета в по-предишните дискусий че е имало отговор на моят въпрос - четох но съм пропуснал sad.gif Благодаря ви за помоща
dmx_fan
Извинявайте но бих искал да знам дали е възможно по някъкъв начин да се качат например български субтитри в двд, в което няма такива и с каква програма става това,ако въобще е възможно
koksan
Цитат(dmx_fan @ 2 Sep 2006, 12:03 PM)
Извинявайте но бих искал да знам дали е възможно по някъкъв начин да се качат например български субтитри в двд, в което няма такива и с каква програма става това,ако въобще е възможно
*

виж този линк:
http://digitalbg.iespana.es/
тук има всичко, което те интересува и е на български smile.gif
imakandy
Не знам дали ми е за тук темата, но ако може някои да ми помогне ще съм му много благодарен.
Проблема е следния: Записвам си аз Divx-ове но не иска да ми чете никакви субтитри. В книжката пише че иска да са само в .smi , но и така кап не иска да ги пуска.Някои може ли да ми каже дали иам някакъв специален формат ж които тряба да бъдат написани.

Помагаите на imakandy@gmail.bg
Insaneboy
прочети тук - http://subsunacs.net/ib/index.php?showtopic=1389
може да има и твоя проблем
aniibl
Moge li da pomognete - imam dva dokumentalni filma na DVD ot BBC iskam da gi sloga v ein disk kak moge da stane.
Shimbadze


Sonic Scenarist

:kuku:
dmx_fan
дръпнал съм си режисьорската версия на небесно царство на двд и искам да вкарам български субтитри в двд-то за да мога да си го запиша и да го гледам на двд плейъра,възможно ли е и с каква програма се прави това нещо
Shimbadze
Така! :kuku:
FireWire
Първо се извинявам ако някъде има такава тема вече ... Интересува ме има ли програма с която да си увелича размера на субтитрите на DivX филми , така , че да ми излизат по-големи на екрана на телевизора като ги пусна на ДВД-то ... Проблема е че от самия ДВД плеър нямам фабрично функция за задаване на р-р на субитрите . Говоря за ДВД плеър , не за програма за компютър ... Опитах да човъркам текстовия файл с текстови редактор , обаче нещо не ми дава да променям р-ра в него ... Затова ако някой знае такава програма , моля да ми каже поне името , а ако може и линк ще е супер . Благодаря предварително !!!
Anubis
Цитат(FireWire @ 16 Oct 2006, 09:47 PM)
Първо се извинявам ако някъде има такава тема вече ... Интересува ме има ли програма с която да си увелича размера на субтитрите на DivX филми , така , че да ми излизат по-големи на екрана на телевизора като ги пусна на ДВД-то ... Проблема е че от самия ДВД плеър нямам фабрично функция за задаване на р-р на субитрите . Говоря за ДВД плеър , не за програма за компютър ... Опитах да човъркам текстовия файл с текстови редактор , обаче нещо не ми дава да променям р-ра в него ...  Затова ако някой знае такава програма , моля да ми каже поне името , а ако може и линк ще е супер . Благодаря предварително !!!
*

Прочети темата от самото начало и ще разбереш.
cvetangg
Да питам и аз , значи записвам си субовете и АВИ файла на едно и пускам на ДВД-то ама ми ги изкарва на Инджикитайски, как да ги запиша та да си пасват ?
Самсунг еди къв си ми е плеъра
EvilDevilBg
Моля помогнете когата запиша дивх филм от компютара и шрифта излиза много дребен и гаден на двд а същия филм на ДвД Елит излиза със яки субтитри!Моля помогнете спешно е.
dimi123
Цитат(EvilDevilBg @ 21 Oct 2006, 07:38 AM)
Моля помогнете когата запиша дивх филм от компютара и шрифта излиза много дребен и гаден на двд а същия филм на ДвД Елит излиза със яки субтитри!Моля помогнете спешно е.
*


За съжаление нищо не можеш да направиш. Това си е до плеъра. Можеш да потърсиш нов (любителски, ако изобщо има такъв) firmware, но тогава губиш гаранцията върху плеъра. sad.gif
EvilDevilBg
как така нищо бати тъпото уж панасоник тъп боклук sad.gif
Fittipaldi
Цитат(EvilDevilBg @ 21 Oct 2006, 09:38 AM)
Моля помогнете когата запиша дивх филм от компютара и шрифта излиза много дребен и гаден на двд а същия филм на ДвД Елит излиза със яки субтитри!Моля помогнете спешно е.
*


Както казва Дими - (почти) нищо не може да се направи по въпроса. Ако си прежалил плеъра, можеш да го почовъркаш с някой firmware, но не е гаранция дали ще гледаш после с "по-човешки" субтитри, а и изобщо дали ще работи след такава намеса. :11: :noway:
Моят Crown има същия недостатък, но с оглед цената, която съм платил за него, въпрос на малко свободно време е да му "гледам на кефе" и да го сменя с по-читав. Колкото до "Елит"-а, ако решиш да купуваш такава "пръчка" (това си е мое собствено мнение), първо мини край най-близкия фирмен сервиз на тази марка и само погледни какви опашки за рекламации се вият край вратите му! :naughty:
Allanon
Zdraveite na vsichki,

Imam edno pitane otnosno DVD players LG.

Kolebaq se koe ot 2-te da si kupq DVX 9700 ili DVX 9900

Vaprosyt mi e edvakvo li se updat-e vat s edin ili razlichni flashove i ako ne dali i za 2-ta ima dobri versii za flashvane. I drugiqt vapros e za poddrujkata na subs i divx bes ili sled flash koe kak se spravq.
Obshto kazano koe e po-dobroto ot 2-te.

Predvaritelno blagodarq na vsichki smile.gif
eddie
Двата плеъра са еднакви, разликата е само във фасоните им.

Прочети тази тема: Всичко за Divx Players LG DVX-9700/DVX-9900.
Allanon
Mnogo b;agodarq eddie, infoto beshe mnogo polezno smile.gif
Allanon
Zdrasti pak ot mene,

Po povod zapitvaneto mi po-gore... eddie imash li nqkakvo nabludenie varhu LG DVX-162 i LG DVX-172.

Dneska hodih da si kupq DVX9700 ili DVX9900 no se okaza che nikade v Bourgas nqma veche takiva. Bili stari modeli i gi nqmalo veche i nqmalo da gi poluchavat.

Neshto mojesh li da mi kajesh za tezi 2-ta... ne za drugo ami da ne se nashiq sluchaino hmm.gif

BTW neska hodih do Ритони i edin mi pusna DVX-172 i se okaza che ne moje da go nastroi na BG Subs... obesnqvashe mi kak nqmalo vaobshte, a nqkade chetoh che nqma problemi s BG to... hmm.gif

Predvaritelno blagodarq :clap:
bongo2199
Опитай да потърсиш LG 9700/9900 в магазини различни от Технополис или Техномаркет и т.н. Моят 9700 си го намерих в някакво забутано магазинче. rock.gif
eddie
LG DVX-162 и LG DVX-172 до колкото знам са със чипове на Zorran-Vaddis, което ще рече че софтуер за тях няма и няма какво да се флашва - т.е. каквото вземеш, това ще е. Лични/косвени наблюдения нямам, на всички препоръчвам 9700/9900. Наистина в Бургас в момента няма DVX-9700/9900, оня един един приятел взе последната бройка от "Зора" (до КАТ), а отделно че и аз търся още две бройки... hmm.gif В страницата на "Техномаркет" се вижда че има още 9700/9900 в Сливен и доста други градове, без Бургас. Пробвай да говориш с някой от мениджърите там, да ти докарат една бройка от някой от другите Техномаркети.
ConQueroR
Трябва ми програма за да вградя субтитрите в един ДВД филм. Благодаря предварително!
-= F o z z y =-
И така се извъжда поредния DVD-lab PRO "гуру"... :doh:
stella2306
Имам няколко запитваня към по-знаещите:
1.За да сложа субтитри на ДВД във какъв формат трябва да са?
2.Как да ги направя във подходящият формат?
Ще съм много благодарна за помоща,защото съм нова във темата.
Spark
Прочети малко по-нагоре.
DVD-lab не ми харесва, защото тотално изменя тайминга на субтитрите. Имам SRT субтитри, отварям ги с DVD-lab и просто на всеки ред таймингът е сменен, което тотално обърква всичко.
koksan
Цитат(Spark @ 16 Nov 2006, 05:18 PM)
Прочети малко по-нагоре.
DVD-lab не ми харесва, защото тотално изменя тайминга на субтитрите. Имам SRT субтитри, отварям ги с DVD-lab и просто на всеки ред таймингът е сменен, което тотално обърква всичко.
*

Spark, ти какъв начин ползваш? Какво би препоръчал?
stella2306
Здравейте!
От три дни се ровя из форума,търсейки на4ин да вкарам субтитри на два езика и нищо не мога да намеря. Моля за помощ!!!
sed
Можеш да плейваш с всяка програмка, където имаш инсталиран VOBSub (DivXg400) и самата тя зарежда външен файл за субтитри, който не съвпада с името на филма. BS Player може, но аз предпочитам Micro DVD smile.gif
Insaneboy
Тази тема е за теб.
http://subsunacs.net/ib/index.php?showtopic=20711
stella2306
Проблемът ми е по-то4но как да запиша ДВД със субтитри на два езика.Извинете ме за нето4ното питане.
Insaneboy
Ти искаш двд-то да има да си избираш субтитри на БГ или примерно на английски или да вървят едновременно на БГ и примерно на английски?
stella2306
Искам да мога да си избирам субтитрите.Възможно ли е тожа да стане?
LogicSoul
Понеже след малко с наще ще ходим да вземем...
Може ли да ми препоръчате нещо, което да чете dvix и xvid с б-г и да има добър звук с дтс и всичко, но да не е много скъпо?
Или долу-горе към какво да се ориентирам? ( blink.gif I'm blind! )

-----------------------------------------------------------------------------------

Topics Merged by -= F o z z y =-
cvetangg
Цитат(LogicSoul @ 20 Nov 2006, 06:17 PM)
Понеже след малко с наще ще ходим да вземем...
Може ли да ми препоръчате нещо, което да чете dvix и xvid с б-г и да има добър звук с дтс и всичко, но да не е много скъпо?
Или долу-горе към какво да се ориентирам? (  blink.gif I'm blind! )

-----------------------------------------------------------------------------------

Topics Merged by -= F o z z y =-

*


LG - сега гледам брошурата на Технополис от тоя месец им нещо подобно за 114 лв
Ac71on
Значи имам проблем със субовете на Prison Break hdtv на pcто вървят добре, обаче като запиша ави файла заедно със str файла на ДВД и като си го пусна на двд плейъра субовете излизат като йероглифи
hag
Вярвам, че ще намериш отговор, без да пускаш поредната тема. От пета страница нататък... цък.
Ac71on
Еми аз пробвах да го сменя на руски и пак не става sad.gif
w0lf
И още един последен въпрос, има ли някакво специално записване на диск и изискване за ДВД, защото си направих експеримент на обикновенно домашно кино да го изгледам единия диск но и двете ми ДВДта не искаха да го отворят smile.gif

ПП.Между другото изгледах целия филм от 1вия линк на -= F o z z y =- без допълнителния кодек и си вървеше перфектно.
-= F o z z y =-
До този момент няма евтин вариант на домашен плейър, който да се справя с х264, затова се откажи да го пускаш на някое нещастно LG, SAMSUNG, Sony, Panasonic, Philips, JVC, NEO и т.н.
w0lf
Цитат(-= F o z z y =- @ 29 Nov 2006, 05:59 PM)
До този момент няма евтин вариант на домашен плейър, който да се справя с х264, затова се откажи да го пускаш на някое нещастно LG, SAMSUNG, Sony, Panasonic, Philips, JVC, NEO и т.н.
*



А има ли скъпи варианти които четат х264, сериозно питам защото искам да си наравя колекция от хубави филми х264 за ДВД.
eddie
Приготви си 800 кинта и ще ти кажа...
w0lf
Цитат(eddie @ 29 Nov 2006, 06:53 PM)
Приготви си 800 кинта и ще ти кажа...
*


Нещо ме плашиш ти tongue.gif ,това за инфото ли ще е или за ДВДто :ph34r:
eddie
Това е единственият HD плеър, който се продава в България.

Спецификацията според сайта на производителя.

Попрочети темите в тази секция на форума, преди да вземеш решение.

P.S. понеже отдавна не съм преглеждал темите, последната ми информация беше, че Кис-а трябва да излезе с обновена версия на Сигма процесора, който би трябвало да чете и X264, но не съм напълно сигурен дали това е станало. За това внимателно прочети темите във форума, даден по-горе.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.